Aktualności


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

DO ZAKUPIENIA PRZEZRODZICÓW

 

W roku szkolnym2021/2022 uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej w ramachdotacji celowej otrzymają niezbędne ćwiczenia oraz będą mieli zapewnionepodręczniki do przedmiotów obowiązkowych do wypożyczenia w biblioteceszkolnej. 

Rodzice dokonują zakupu  podręczników ićwiczeń do religii.

Od roku szkolnego2018/2019 jest wprowadzony do szkoły do klas IV, V i VI dodatkowyprzedmiot dla wszystkich uczniów – język niemiecki. Rodzice we własnym zakresiedokonują zakupu podręcznika do tego przedmiotu.

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DOZAKUPIENIA PRZEZ RODZICÓW

 

KLASAI

RELIGIA „Poznaję Boży świat” Red. ks. dr Krzysztof Mielnicki,Elżbieta Kondrak, Jedność Kielce AZ-11-01/18-KI-4/20

 

KLASAII

RELIGIA„Odkrywam królestwo Boże” ks. dr Krzysztof Mielnicki,Elżbieta Kondrak, Jedność Kielce 

 

KLASAIII

RELIGIA „Jezus jest z nami” red. Ks. J. Czerkawski, Jedność,Kielce AZ-13-01/12-KJ-4/13 + zeszyt ćwiczeń

 

KLASAIV

JĘZYKNIEMIECKI „Mach mit! neu 1”Halina Wachowska Mieczysława Materniak, PWN, 809/1/2017 +ćwiczenia

RELIGIA „Miejsca pełneBOGActw” K. Mielnicki,E. Kondrak B. Nosek, JednośćKielce AZ-21-02/12-KI-1/12 + zeszyt ćwiczeń

 

KLASA V

JĘZYKNIEMIECKI „Machmit! neu 1” (kontynuacja), „Mach mit! neu 2” HalinaWachowska MieczysławaMaterniak- Behrens, PWN809/1/2017, 809/2/2018 + ćwiczenia

RELIGIA „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” Ks. dr K. Mielnicki,E.Kondrak Jedność Kielce AZ-21-01/20-KI-2/20 + zeszyt ćwiczeń

 

KLASA VI

JĘZYKNIEMIECKI​„Machmit! neu 2”, ​Halina Wachowska,MieczysławaMaterniak-Behrens,​PWN,  809/2/2018 + ćwiczenia

RELIGIA„Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno” ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, JednośćKielce + zeszyt ćwiczeń

 

KLASA VII

RELIGIA​„Błogosławieni, którzy szukają Jezusa”​Ks. drK.Mielnicki, Jedność Kielce,​AZ-3-01/13-KI-3/13

 

KLASA VIII

RELIGIA​„Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”​Ks. dr K.Mielnicki, Jedność Kielce,​AZ-32-01/13-KI-4/14




(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)
https://photos.app.goo.gl/zK2aFRVmWuG5a7zy5


Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

    Zakończenieroku szkolnego 2020/2021 to wydarzenie, na które czekali wszyscy uczniowie. Zanimi bardzo trudny rok, który w większości spędzili w domach, ucząc sięzdalnie. Teraz będą mieli czas, aby odpocząć . Wakacje  to idealny czas na zregenerowanie sił i rozpoczęcienowego roku szkolnego z większą energią i chęciami do pracy.

    Wnaszej szkole   uroczystość rozpoczęła się mszą świętą ogodzinie 9.00. Następnie uczniowie klasy V i VIA pod opieką p. Edyty Purchy ip. Agnieszki Możdżeń zaprezentowali ciekawą inscenizację, zabierając nas wwakacyjną podróż po Europie. Był to również dzień podsumowania ciężkiej iwytężonej pracy. Głos zabrała  pani dyrektor Renata Poźniak, któraserdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców iuczniów. Następnie podsumowała miniony rok szkolny 2020/2021. Pani dyrektorpogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce oraz osiągnięć w konkursach.Podziękowała nauczycielom oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie w życieplacówki.  Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższewyniki w nauce otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z wyróżnieniem, nagrodyksiążkowe oraz dyplomy.

    Z okazjizakończenia roku szkolnego 2020/2021 pragniemy jeszcze raz serdeczniepodziękować wszystkim  za ciężką pracę i zaangażowanieoraz życzyć udanego wypoczynku podczas zasłużonych wakacji !!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zuroczystości.



„Nie do wiary jak szybko płynie czas

Wczoraj mali dziś dorosły świat…”

 

    Dzień 24 czerwca 2021 r na długo pozostanie w naszej pamięci. Uczniowie klas 8a i 8b zakończyli naukę w szkole podstawowej. Szybko minęły szkolne lata i przyszła pora rozstania. Uroczystość pożegnania klas 8 rozpoczął polonez w wykonaniu Pani Dyrektor, Wychowawczyń oraz Absolwentów.

    Po pożegnaniu uczniów przez Panią Dyrektor odbył się program artystyczny w wykonaniu młodzieży. Wspomnienia, miłe chwile spędzone w szkole bardzo wyraźnie wybrzmiały w wierszach Uczniów. Ale było również i z humorem, bo przecież w szkole bywało również zabawnie i wesoło.

    Nasi Absolwenci podziękowali Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata, za trud włożony w edukację oraz wychowanie.

    Następnie uczniowie klasy 7 z dużym poczuciem humoru pożegnali starszych kolegów wręczając im pamiątkowe medale.

    Po pożegnaniach Pani Dyrektor wręczyła nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom oraz podsumowała konkursy, w których wyróżnieni byli nasi Absolwenci.

Uczniom kończącym szkołę życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce i spełnienia życiowych planów.


(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)

https://photos.app.goo.gl/c5XBRvJLaSiKG2ZP9






MAMY TO!!!



Anna Smela z kl.6b została laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastyczno-Historycznego "JADWIGA I JAGIEŁŁO,DWA SERCA, DWA KRAJE I WSPÓLNA HISTORIA" zajmując II miejsce. Dla niedowierzających informujemy, iż lista zwycięzców znajduje się na oficjalnej stronie katedry wawelskiej w Krakowie. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłych latach! A oto praca Ani.

I.Dziągwa





https://lh3.googleusercontent.com/pw/AM-JKLViS-kDFOmlHMaraqkYgmJ4XguyoJIVBNyfCdBwd6RuCurc2rQFTYmgCGgaQ3waXz5wUNtJitgHpYYYg5zUpAIGzZsxnXvbDuLJroj2mGLOg5WifJnKwPayJ7I3vXLKOFcUd7s6F_nacYsdR2UQdXDGOQ=w624-h937-no?authuser=4





        (Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)

https://photos.app.goo.gl/caPoUU75n8PVZaBr9

II GMINNY KONKURS POETYCKI O pióro Księdza Jana Kalinki – „Okruchy życia”


17 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół w Wólce Podleśnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w II Gminnym Konkursie Poetyckim O pióro Księdza Jana Kalinki – „Okruchy życia”.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Trzebownisko i cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Mimo trwającej pandemii i zdalnego nauczania, młodzi ludzie, zainspirowani twórczością Księdza Jana Kalinki, napisali wiersze, w których ukazali piękno otaczającego nas świata.

Do konkursu zostały zgłoszone 44 prace w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej nagrodę główną – Pióro Księdza Jana Kalinki zdobył Patryk Żelazko z ZS w Łukawcu, zaś w kategorii starszej  nagroda ta przypadła Oliwii Mierzwie z ZS z Nowej Wsi.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością  Wójt Gminy Trzebownisko – Lesław Kuźniar, Ksiądz Proboszcz Parafii w Wólce Podleśnej - Andrzej Pociask, sołtys wsi Wólka Podleśna  - Józef Lech oraz przedstawicielka firmy KAMKO – sponsorzy nagród w konkursie.


Serdeczne podziękowania kierujemy również  w stronę Pana Mirosława Kamyckiego – właściciela firmy „Misiek”, który choć nie mógł uczestniczyć w uroczystości,  wsparł finansowo II Gminny Konkurs Poetycki O pióro Księdza Jana Kalinki – „Okruchy życia”.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.


Justyna Polanowska

Iwona Dziągwa

Agata Kozłowska

Dariusz Czyjt



GMINNY KONKURS POEZJI I PIOSENKI RELIGIJNEJ

Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Religijnej organizowany przez Szkołę Podstawową im. bpa. Wojciecha Tomaki w Trzebownisku w bieżącym roku szkolnym miał nieco inną formę dostosowaną do zaistniałej sytuacji tzn. zamiast występu na żywo należało przesłać nagranie wiersza lub piosenki. Tematem przewodnim były słowa:  “Chwalę Ciebie Panie…”. To wysławianie Boga związane było z dziękczynieniem za pontyfikat św. Jana Pawła II i taka też miała być tematyka prezentowanych utworów.    

Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Orłoś z kl.IV i Mateusz Bońkowski - kl.VI. W kategorii piosenka kl. IV-VI  pięknym śpiewem “Barki” wraz z własnym akompaniamentem skrzypiec Magdalena oczarowała jury i wywalczyła I miejsce. Natomiast Mateusz zaprezentował utwór “W tę piękną noc”. Wnikliwa interpretacja wydarzeń, które doprowadziły do historycznego już “Habemus Papam” w dniu 16 października 1978 roku, a po kilkudziesięciu latach  do pamiętnej kwietniowej nocy - 2 kwietnia 2005 roku oraz piękna  recytacja  zaowocowały III miejscem w  kategorii wiersz kl.IV-VI. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 15 czerwca.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agata Kozłowska



OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „OLIMPUS”

  

    

    Nasi uczniowie klas VI-VII wzięli udział wogólnopolskim konkursie językowym “OLIMPUS”. Zadanie uczestników konkursupolegało na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego oraz rozumieniu tekstu czytanego.Było to zadanie niełatwe, jednak nasi uczniowie poradzili sobie z nimznakomicie. W konkursie wzięło udział ponad 1500 uczestników z całej Polski.Nasi wychowankowie zajęli czołowe miejsca.


Anna Jakubowska zkl. VI - 2 miejsce i tytuł laureata.

Anna Smela z klVIB - 7 miejsce i tytuł finalisty.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Edyta Purcha




Sukcesy w konkursie Kangur Matematyczny



W dniu 22 kwietnia 2021 piętnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Termin konkursu został zmieniony ze względu na egzamin próbny klas ósmych - początkowo konkurs miał się odbyć 18 marca 2021. Konkurs przeprowadzony został w naszej szkole z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wiemy, ze część szkół przeprowadziła konkurs zdalnie, tym bardziej cieszą sukcesy dwójki naszych uczniów:

- Weronika Wrona z klasy III otrzymała wyróżnienie w kategorii Maluch,

- Bartłomiej Kuźniar z klasy VIb otrzymał wyróżnienie w kategorii Beniamin.


Serdecznie gratulujemy sukcesów zwycięzcom, a pozostałym życzymy wytrwałości w dążeniu do sukcesu w kolejnych edycjach konkusu!


Katarzyna Piotrowska
Justyna Kus-Buć
Grażyna Wolanik
Anna Matuła




Szkolny Konkurs Matematyczny „Super  Matematyk”


W klasach I – III został przeprowadzony Szkolny Konkurs Matematyczny „Super Matematyk”. Jego celem było wyłonienie najlepszych matematyków w poszczególnych klasach. Był podsumowaniem Innowacji pedagogicznej realizowanej w bieżącym roku w klasie II i III „Lubię matematykę”.   Testy złożone z ponad dwudziestu różnorodnych zadań  sprawdzały umiejętność logicznego, matematycznego myślenia, umiejętność rozwiązywania problemów matematycznych.

 Na podstawie uzyskanych wyników  (100% - 94 % prawidłowo rozwiązanych zadań) wyłoniono klasowych „Super matematyków”.

OTO ONI:

KLASA I

1. Nikodem Bury


2. Hubert Jaworski


3. Franciszek Jaruga


4. Liliana Poźniak


KLASA II

Dominik Mazur

Kot Laura

Kloc Natalia


KLASA III

WERONIKA WRONA

Weronice gratulujemy  również  uzyskania w tym roku WYRÓŻNIENIA w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”  MALUCH

Eliza Płoch

Tomasz Pęksa

Aleksandra Pilecka

Karol Ciupak

Tomasz Staszowski

WYRÓŻNIENIA OTRYZMALI:

KLASA II

1. Zuzanna Wilczek

2.  Julia Kot

3. Michał Flis

4.  Maja Giereś

KLASA III

Julia Kot

Bartłomiej Wilczak

Dominik Smela

Szymon Chłanda  

Mazur Joanna

Julia Porada

Urban Mateusz


Bardzo gorąco wszystkim gratulujemy!  

                                                                           Grażyna Wolanik

                                                                           Anna Mitał




(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie) 

https://photos.app.goo.gl/byt466SpSRdLfF717

OGÓLNOPOLSKI KONKURS BILDERIDIOME- IDIOMY W OBRAZACH


Nasi uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-językowym “Bilderidiome” organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boruszowicach. Zadanie uczestników konkursu polegało na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej znaczenie wybranego przez siebie idiomu w języku niemieckim, dotyczącego jednego z dwóch tematów: zwierzęta lub części ciała. Nie było to zadanie łatwe, jako że idiomy mają znaczenie przenośne, zupełnie inne od znaczenia wyrazów, które się na nie składają, a na ilustracjach należało zawrzeć obydwa te znaczenia! Jak można zilustrować wyrażenie “mit jemandem auf dem guten Fuß stehen” (dosłownie “Stać z kimś na dobrej stopie”, przenośnie “mieć z kimś dobre relacje”), albo “Lügen haben kurze Beine” (“kłamstwo ma krótkie nogi”), albo jak narysować “słonia w składzie porcelany” (“ein Elefant im Porzellanladen”)? Było to zadanie niełatwe, jednak nasi uczniowie poradzili sobie z nim znakomicie. Efekty ich pracy można podziwiać, jak zwykle, w galerii zdjęć, do czego bardzo zachęcamy!


Joanna Mikołajczyk




 (Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie) 

https://photos.app.goo.gl/iZP8LmJkybgYBpXe9
DEUTSCH-CHALLANGE


W tym roku szkolnym został zorganizowany w naszej szkole turniej  z języka niemieckiego. Zadanie uczniów w ostatnim tegorocznym konkursie polegało na napisaniu tekstu, zaczynającego się od słów “Ich mag Deutsch, denn..”- “Lubię język niemiecki, bo…”. Uczniowie klasy IV zamiast pisania całych zdań wypisywali przymiotniki, opisujące język niemiecki. 

Uczestnicy konkursu podkreślali, że język niemiecki jest logiczny, dzięki czemu jest niezbyt trudny w nauce, nie jest nudny, jest oryginalny, przyjemny, czasem zabawny i łatwy w zrozumieniu. Dobrą motywacją do nauki jest rodzina i przyjaciele w Niemczech, fakt, że język przydaje się do komunikacji również w innych krajach np. Szwajcarii, Austrii, Belgii i Holandii, znajomość niemieckiego daje możliwość rozwoju w życiu prywatnym i przyszłym życiu zawodowym, można go również wykorzystać podczas wakacyjnych wyjazdów. Poza tym Robert Lewandowski mówi po niemiecku, więc i my możemy! Dodatkowo uczestnicy konkursu podkreślali, że bardzo lubią lekcje tego języka. Wielu z nich fascynuje też niemiecka kultura; niemieckie filmy i melodyjne piosenki, a także niemieckie pyszne jedzenie, a dzięki znajomości języka możemy korzystać z oryginalnych przepisów na pyszności z tego kraju! 

To jedynie część wspaniałych wypowiedzi uczniów. Świadczą one o tym, że niezależnie od zajętego w konkursie miejsca, wszyscy wygrywamy, zdobywając kolejną ważną kompetencję. W galerii można obejrzeć prace konkursowe. 


A oto nasi laureaci:

I miejsce: Lidia Wiercioch z klasy VIII B

II miejsce: Lena Wisz z klasy IV

III miejsce: Nataniel Ryznar z klasy VI A

Wyróżnienia: Aleksandra Iżak z klasy VIII B, Anna Smela z klasy VI B oraz Jakub Wilczak z klasy VI B



Podsumowując wszystkie konkursy wchodzące w skład całorocznego turnieju Deutsch-Challange wyłonieni zostali następujący laureaci:


I miejsce w turnieju Deutsch-Challange: Lena Wisz z klasy IV

II miejsce w turniej Deutsch-Challange: Anna Smela z klasy VI B

III miejsce w turnieju Deutsch- Challange: Nataniel Ryznar z klasy VI A


Gratulacje!!!


Joanna Mikołajczyk




Dni Europejskie 2021


    Tradycją, naszej szkoły stały się szczególnie lubiane przez uczniów Dni Europejskie. Ta szkolna uroczystość przybliża nam państwa Unii Europejskiej. W tym roku przygotowaliśmy garść informacji o Grecji.

    Z Olą , Kasią i Wiktorią przenosimy się do tego śródziemnomorskiego na kraju gdzie czeka nas spotkanie… No właśnie!!! Z kim??? Tego nie dowiemy się tutaj. Odpowiedź znajdziemy w autorskim filmie tych zdolnych uczennic z klasy 8. Zachęcamy i życzymy miłego odbioru.

J. Polanowska,
I. Dziągwa,
E. Purcha.

Dni Europejskie 2021



 

OGŁOSZENIE

 

W dniu 10.06.2021 r. (czwartek)

w godz. 16:30-17:30

w Zespole Szkół w Wólce Podleśnej

odbędą się konsultacje dla rodziców

w formie stacjonarnej.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie dowychowawców klas chęci rozmowy z nauczycielem w celu ustaleniaharmonogramu spotkań  z zachowaniemreżimu sanitarnego.





DZIEŃ PATRONA

   

  To już 13 lat od kiedy nasza szkoła otrzymała imię Św. Królowej Jadwigi.

     W dniu 8 czerwca obchodzony jest Uroczysty Dzień Patrona. W tym roku przygotowaliśmy z tej okazji montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Polski gwiazda - Święta Królowa Jadwiga".


Dzień Patrona 2021




http://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2018/12/prezentacja_rekrutacja_2.pdf




Szkolny Konkurs Plastyczny „Kiedy dorosnę, będę…”


W ramach realizacji WSDZ wśród uczniów oraz dzieci przedszkolnych został przeprowadzony Szkolny Konkurs Plastyczny „Kiedy dorosnę, będę…’. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcanie wszystkich, aby już od najmłodszych lat zastanawiać się nad tym, kim chciałbym być w przyszłości, jaki zawód wykonywać. Oczywiście, marzenia i plany będą się zmieniać, ale warto poznawać siebie i szeroki wachlarz zawodów, by w przyszłości dokonywać właściwych wyborów.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – III oraz dzieci z „zerówki”. Dwie prace wykonali uczniowie klas starszych. Wszystkie  zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.  Analiza prac daje podstawy do stwierdzenia, że dzieci młodsze mają dużą świadomość tego, kim chciałyby zostać w przyszłości. Nie miały większych problemów 

z narysowaniem ciekawej ilustracji, która przedstawia ich, wykonujących w przyszłości zawód marzeń. Ponadto rozwijały swoje umiejętności plastyczny i wyobraźnię.

Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody.

Sponsorami nagród byli Państwo Anna i Józef Pietrzykowie, za co serdecznie im dziękujemy.

                        

                                                                                                      Grażyna Wolanik






Dzień Dziecka

1 czerwca w naszej szkole przebiegał bardzo pogodnie, bo pogoda dopisała i dobre humory dzieci J.

Z okazji Dnia Dziecka, Rada Rodziców dla wszystkich dzieciaków zakupiła pizzę, lody i napoje. Było mnóstwo dobrej zabawy, spacerów i gier z wychowawcami w klasach i na szkolnym boisku.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców :).

Wszystkim dzieciom życzymy wszystkiego dobrego :)

Oto fotorelacje z niektórych klas:

 (Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)   
https://photos.app.goo.gl/3eBzAeVDAJZe8JKUA



 (Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)   
https://photos.app.goo.gl/ALQDeHmYVUWAWLpJA

Kartka z życzeniami na Dzień Dziecka 

Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję organizowaną przez fundację DKMS “Kartka z życzeniami na Dzień Dziecka”. Nasi wolontariusze przygotowali własnoręcznie pocztówki dla dzieci, które ten szczególny dzień spędzą na oddziale hematologicznym w szpitalu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym pracom na twarzach małych pacjentów zagości uśmiech.  

Joanna Mikołajczyk



II EDYCJA GMINNEGO KONKURSU “DEUTSCH IST EINFACH”

31.05.2021r. został przeprowadzony konkurs „Deutsch ist einfach” o temacie przewodnim „Essen”- „Jedzenie”. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy. W związku z sytuacją związaną z pandemią Covid-19 konkurs został przeprowadzony w formule zdalnej. Uczestnicy rozwiązywali testy w swojej macierzystej szkole, a bezpośrednio po zakończeniu czasu przewidzianego na rozwiązanie zadań, przesłali je do naszej szkoły. Wszystkie prace zostały sprawdzone przez komisję składającą się z nauczycieli języka niemieckiego: p. Joannę Mikołajczyk i p. Dorotę Kempanowską. Uczniowie zostali przygotowani znakomicie i uzyskali wysokie wyniki punktowe. Wyłoniono następujących laureatów:

W kategorii klas IV-VI:

Miejsce I- Kacper Rokita, Szkoła Podstawowa w Jasionce

Miejsce II- Maja Gorczyca, Szkoła Podstawowa w Jasionce

Miejsce III- Roksana Dróżdż, Szkoła Podstawowa w Wólce Podleśnej

 

W kategorii klas VII-VIII:

Miejsce I- Katarzyna Gancarz, Szkoła Podstawowa w Jasionce

Miejsce II- Natalia Tomaka, Szkoła Podstawowa w Trzebownisku

Miejsce III- Bruno Ciupak, Szkoła Podstawowa w Stobiernej 1

 

Gratulujemy!

Joanna Mikołajczyk



Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem


     28 maja  uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu online z autorem książeczek dla dzieci o kocie Cukierku. Dzieci  z ogromną niecierpliwością  oczekiwały  na gościa przed monitorami w klasach.

Z  uwagą wysłuchały opowieści o historii  pomysłu na napisanie pierwszej książeczki o kocie. Zobaczyły  na ekranach głównego bohatera cyklu książeczek - kota Cukierka.

Pan  Cichoń w bardzo przystępny sposób opowiedział uczniom o wszystkich osobach (zawodach), które uczestniczą w powstawaniu książki - od napisania do wydania. Zachęcił wszystkich do podejmowania prób pisania opowiadań.

Dzieciom bardzo podobają się śmieszne historie, które przydarzają się Cukierkowi. Wiele osób zamówiło sobie książeczki, które z imienną dedykacją oraz podpisem autora dotarły do naszej szkoły. Zaciekawieni uczniowie po ich otrzymaniu, już w szkole podczas przerw, zaczęli je z zapałem czytać.

                                                                                                      Wychowawczynie klas I - III

 


MEDIACJE,MEDIACJE

 

W miesiącu kwietniu 2021r. w klasach 7 , 8a i 8b zostałyprzeprowadzone lekcje opracowane i rekomendowane przez MinisterstwoSprawiedliwości.

W przystępny sposób młodzież dowiedziała się kim jestmediator, jaka jest jego rola w rozwiązywaniu konfliktów, jak formułowaćkomunikaty typu JA. Podczas analizy prezentacji oraz dyskusji młodzi ludzieuczyli się odróżniać fakty  od mitów,parafrazować swoje wypowiedzi, poznali strategie mediacji. Być może w przyszłościpomyślą  o pracy w charakterze mediatora!

I.Dziągwa

kliknij, by pobrać prezentację:

https://www.gov.pl/attachment/259d23c9-4c11-4279-a0db-82c7a8a3ea34




APTECZKAPIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

to innowacja pedagogiczna realizowana w klasie 4 od maja2021r. przez wychowawcę tej klasy p. I.Dziągwę (kontynuowana będzie w kl.5 i6). Jest to cykl warsztatów, których zadaniem jest odzyskanie dobrego humoru i odpornościpsychicznej. Chcemy uczyć dzieci optymizmu, wiary we własne siły i umiejętnościradzenia sobie z trudnościami. Innowacja jest realizowana w 10 częściach nagodzinach wychowawczych. Dotyczą m.in. optymizmu, przyjaźni, kreatywności,wytrwałości , zdrowia psychicznego, szczerości, życzliwości,  wdzięczności i marzeń. Jesteśmy przekonani,że zajęcia pomogą osiągnąć sukcesy w szkole i życiu !!! 

                                                                     I.Dziagwa



Z okazji Święta Mamy i Taty
uczniowie klas młodszych składają życzenia i podziękowania

klasa I:

Dzień Mamy - klasa I




klasa II:

Dzień Mamy - klasa II



klasa III:

Dzień Mamy - KLASA III maj 2021




Serdecznie dziękujemy rodzicom:
Paniom Urszuli Mazur i Katarzynie Wilczek oraz Panu Piotrowi Klocowi 
za pomoc w przygotowaniu nagrań.


Ogłoszenie

 

Szanowni Rodzice, drodzyuczniowie!

Przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnegow dniach 25,26,27 maja 2021 r. w szkole odbywająsię egzaminy ósmoklasisty. Są to dla uczniów klas I - VII dni wolneod zajęć dydaktyczno-wychowawczych, ponieważ nauczyciele powołani są do prac w komisjachegzaminacyjnych. 

Dla uczniów klas 1-3 szkoła zapewnia w tych dniachopiekę świetlicy.

    Prosimy, aby ze względów organizacyjnych i epidemicznych ze świetlicykorzystali w tych dniach uczniowie rodziców, którzy nie mogązapewnić dzieciom innych form opieki. 

Dyrektor  Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej



 

Kochaniósmoklasiści!

 

Przed Wami już we wtorek niezwykleważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty.
Życzymy Wam, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie.

Niech spełnią się Wasze oczekiwania ikażdy z Was dostanie się do nowej wymarzonej szkoły, a życiowe plany izamierzenia niech wszystkie się zrealizują.
Podczas egzaminu niech towarzyszy Wam opanowanie stresu, skupienie, umiejętnośćpodejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne siły i wiedzę.
Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Niech będzie łatwo, spokojnie ioczywiście na maksymalną ilość punktów!!!

 

Dyrekcja, Nauczycielei Pracownicy szkoły






TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO
DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

UWAGA

Do oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania wojskowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych wniosek należy złożyć w terminie do 31 maja 2021 r. do godz.15.00 niezależnie od miejsca umieszczenia tych oddziałów na swojej liście preferencji.

Dotyczy to m.in.

·      V Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego Szkoły Mistrzostwa Sportowego,

·      IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE:

https://naborpp.resman.pl/kandydat/app/schedule.html


Informator o szkołach dla absolwentów szkół podstawowych i branżowych:

https://www.ko.rzeszow.pl/bazy/informator/sp/index.php



Uczniowiez pasją, talentami, zainteresowaniami 
w naszej szkole

 

Nasi uczniowie są wszechstronnie uzdolnieni, swoje zainteresowania
 i pasje  rozwijają również poza szkołą. 

 

 

KLASA  I

Hubert Jaworskiinteresuje się ekologią i robotami. Wspólnie z tatą konstruuje roboty. 

KLASA II

Giereś Maja

Rozwija talent muzyczny -uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej
w Łańcucie - klasa fortepianu. Bierze udział w  recitalach i koncertach.

Kot Laura i FuglewiczPola

Ich pasją jest taniec - uczęszczają na zajęciataneczne  z elementami akrobatyki -zespół "Iskierka" w Łańcucie.

Wilczek Zuzanna

Tańczy w zespole tanecznymMały Flesz w Rakszawie,  rozwijaswoje umiejętności w tym zakresie  na zajęciach tanecznych  z elementami akrobatyki w zespole"Iskierka" w Łańcucie.

Amelia Myśliwiec

Trenuje pływanie na basenie Delfin w Rzeszowie,trenuje karate.

Olaf Sondej

Pasjonuje się piłka nożną,trenuje w SMS Resovia Rzeszów.

Gajda Dominika

Trenuje w klubie sportowymOyama Karate,  bierze udział
 w zawodach klubowych. Pasjonuje się jazdą na nartach.

Gierczak Zofia i SurowiecMaciej trenują wklubie sportowym Oyama Karate.

Maja Orzech

Jej pasją jest tworzenie zmateriałów plastycznych. Bierze  udział w licznych konkursach.

Kuziara Emilia, UrbanWeronika

Ich pasją są konie – trenują  jazdę konną .

KLASA III

DominikSmela  od 5 lat trenuje taniec towarzyski, od 4 latjako sportowiec turniejowy z licencją sportową Polskiego TowarzystwaTanecznego. Trenuje 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny, oprócz tego ćwiczypodczas lekcji dodatkowych, szkoleń specjalistycznych prowadzonych przeztrenerów z całej Polski, uczestniczy w zgrupowaniach i obozach sportowych. Wostatnim roku szkolnym 2020/2021 pomimo odwołania wielu zawodów z powodupandemii, sukces udało się osiągnąć:

1.       Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Brzostku, Brzostek 4.10.2020r. – II miejsce wkategorii 10-11 lat, klasa G.

2.       Mikołajowy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego CeA, Grajów 28.11.2020r. – III miejsce wkategorii 10-11 lat, klasa G.

3.       V Ogólnopolski Festiwal Tańca Latino Cup, Żabno 5.12.2020r. – III miejsce wkategorii 10-11 lat klasa G.

4.       CeA Cup 2021, Grajów 7.03.2021r. –III miejsce w kategorii 10-11 lat klasa G.

5.       Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, VI Gala Tańca Top-Art, Żółkiewka21.03.2021r. – II miejsce w kategorii 10-11 lat klasa G.

6. Cracow Dance Festival, Kraków 15.05.2021r. – II miejsce wkategorii 10-11 lat klasa G i w związku ze zdobyciem wymaganej przez PolskieTowarzystwo Taneczne ilości punktów, awans wraz z partnerką do wyższej klasytanecznej F.


AlicjaKozłowska, Weronika Wrona

Ichpasją jest pływanie, trenują i rozwijają swoje umiejętności na krytychpływalniach. Przed pandemią osiągały sukcesy w zawodach w pływaniu. Obecnietrenują i doskonalą umiejętności.

Talenty muzyczne rozwijają:

JuliaKot uczy się gryna skrzypcach w Prywatnej Szkole Muzycznej I st.
w Nowej Wsi.  Ma już za sobą występypubliczne. Oprócz gry na instrumencie ma zajęcia z rytmiki i słuchu, zajęciachóru.

Julkajest pożeraczką książek. Uwielbia czytać. 

 BartłomiejWilczak – muzykatowarzyszyła  mu i jest  z nim w każdym miejscu i o każdej porze. Jużw wieku 5 lat zafascynowała go perkusja, a od czterech lat spełnia swojemarzenie gry na tym instrumencie. Uczy się gry na zestawie perkusyjnym ipodstaw improwizacji muzycznej pod okiem Pana Tomasza Nosala – perkusisty imuzyka z Rzeszowa, który współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estradymuzycznej m.in. Justyną Steczkowską. Podczas cotygodniowych zajęć, na które zniecierpliwością czeka, uczy się nie tylko gry z nut, ale poznaje i potrafizagrać utwory polskiej muzyki rozrywkowej, przeboje zagraniczne i te, które gofascynują.

 KarolinaBaran pasjonuje się  jazdą konną.  

Interesujesię końmi, ich żywieniem, wychowaniem, ułożeniem, rasami. Zna zasady opieki nadkońmi, samodzielnie siodła i czyści konia, uczestniczy w życiu stajni, śledzistrony internetowe, na których jeźdźcy wymieniają się informacjami. W ostatnim roku mimo trwającej pandemii bardzorozwinęła swoje umiejętności. Samodzielnie jeździ w teren, jest z niej już„dobry jeździec”.

KarolCiupak  odwczesnego dzieciństwa uwielbia grać w piłkę nożną. Każdą wolną chwilę spędza nagrze. Uczęszcza na zajęcia piłki nożnej do klubu sportowego LKS"Leśna". Najlepiej czuje się w pozycji "atakującego". Ma zasobą pierwsze sukcesy w drużynie – strzela gole w meczach podczas rozgrywek wswojej lidze.

Tomasz Pęksa  interesuje siępojazdami, zwłaszcza czołgami, samolotami
z okresu II wojny światowej oraz współczesnymi pociągami. Pasjonuje gobudowanie różnych konstrukcji z klocków, głównie Lego i Cobi.

Joannę Mazur pasjonuje origami, wiele czasu poświęca na składanie serduszek,zwierzątek, kwiatów z papieru. Wykonała szopkę bożonarodzeniową metodą orgiami.Rozwija talent plastyczny – maluje pastelami, szkicuje ołówkiem, jak sama mówi„obrazki”.

Tomasz Staszowski kocha przyrodę. Pasjonuje go świat roślin i zwierząt. Ma szeroką wiedzęna ich temat, którą systematycznie poszerza poprzez bezpośredni kontakt iczytanie odpowiedniej literatury.

KLASA IV

MAGDALENAORŁOŚ

Uczęszcza nazajęcia do Prywatnej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia
w Nowej Wsi, gdzie uczy się gry na skrzypcach i śpiewa w chórze.

9 grudnia 2019 r. wzięła udział w XX Jubileuszowym Sokołowskim KonkursieKultury Muzycznej organizowanym przez Miejsko - Gminny Ośrodek KulturySportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim i otrzymała WYRÓŻNIENIE II STOPNIA.

Od czterech lat uczy się śpiewu solowego w Szkole Muzyki Rozrywkowej PROMUSICA w Rzeszowie, uzyskując  oceny celujące i bardzo dobre; swojezdolności wokalne prezentowała podczas koncertów semestralnych organizowanychprzez szkołę w GALERII RZESZÓW.

W bieżącymroku szkolnym podjęła kolejne wyzwanie – ćwiczy gimnastykę artystyczną wGminnym Ośrodku Kultury w Czarnej.

 

AMELIALECH

Uczęszcza nazajęcia z akrobatyki sportowej w Klubie -  ZKS Stal Rzeszów. W 2019r. indywidualnie zdobyła II miejsce  w konkurencji - 9 lat w IVFestiwalu Sportów Akrobatycznych, w 2020 XI miejsce w Trójkach Kobiet-  Klasa Młodzieżowa.

Kocha śpiewać – w bieżącym roku szkolnymzajęła pierwsze miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie PiosenkiNiemieckojęzycznej  DACHL- Lieder Wettebewerb.

Swojeumiejętności w tym zakresie rozwija  w scholi parafialnej.

JULIAWITEK oraz JULIA GANCARZ rozbudziły wsobie pasję artystyczną – malują.

 JulkaWitek od dwóch lat maluje obrazy olejne na płótnie - pejzaże, zwierzęta,baletnice.  Jest samoukiem.

Julka Gancarz  maluje ołówkiem. 

MICHAŁGAJDA

Od 6 rokużycia należy do Klubu Sportowego Millenium, gdzie trenuje judo,zdobywając kolejne stopnie.

Od 5 rokużycia jeździ na nartach, wyjeżdża z Klubem Millenium na obozynarciarskie, gdzie doskonali swoją  jazdę  i styl kartingowy.

Interesujesię kosmosem oraz szeroko pojętym światem przyrody; może długo
 i ciekawie opowiadać, m.in. o czarnejdziurze, zupie pierwotnej, układach planetarnych, księżycach, czy lotachkosmicznych.

Czyta dużoksiążek związanych z tą tematyką np. książkę o nobliście Richardzie Feymanie - jednym  z najgenialniejszych fizyków  - "Pan raczyżartować, Panie Feynman”.

Z zapałem czyta książki przygodowe.

MATEUSZKILIAN

Trenujepiłkę nożną w LKS Leśna Młodziki w Wólce Podleśnej;  bierze udział
w rozgrywanych meczach.

Lubimatematykę – rozwiązywanie różnorodnych zadań, łamigłówek matematycznychsprawia mu wielką przyjemność.

Pasjonujesię światem dinozaurów - czyta książki i ogląda filmy związane z tą tematyką.

 

Klasa V

AntoniBerkowicz

Trenujejudo i osiąga sukcesy w tej dziedzinie:

-w ostatnim roku zdobył dwa srebrne medale

oraz
- 1 miejsce w kat. wag. 39 kg w VII Memoriale Pawła Pytlińskiego,Kraków, 22.02.2020 r.


ADRIAN LECH oraz WIKTORIA PILECKA –posiadają zdolności wokalne, ich  pasjąjest śpiewanie.

Klasa VI A

Nataniel  Ryznar  jest  uczniem o wielu pasjach izainteresowaniach, które stara się rozwijać.

 Od lat jeździ nanartach:

w 2017 roku zdobył  IIImiejsce w zawodach w Narciarstwie Alpejskim;

- I miejsce w XXIIImemoriale Stanisława Barabasza - Slalom Gigant;  

- w 2018 r.  zdobyłmedal w zawodach w Narciarstwie Alpejskim.


Od 2019 roku jest uczniem Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego wRzeszowie, w którego zajęciach nadal uczestniczy.


Interesuje się również matematyką, historią, geografią oraz plastyką.
Również w tych dziedzinach osiąga wiele sukcesów.

W 2017 r. - laureat II stopnia w olimpiadzie wiedzy Archimedes.plus zmatematyki.

W  2018r. - laureat III stopnia w olimpiadzie wiedzy Archimedes.plus zmatematyki.

Został  Laureatemkonkursu Olimpus z geografii.
Pasjonuje go również literatura, dzięki czemu postanowił spróbować swoich sił wV Wojewódzkim Konkursie – „List do Św. Mikołaja”, gdzie zajął IIImiejsce
 w 2019 r.

w 2021 r. zdobył wyróżnienie w konkursiejęzyka niemieckiego „Winterwörterbuch”.

W 2020 r. zdobył II Nagrodę w XIIWojewódzkim Konkursie Plastyczno – Teatralnym pt. „Kukły”

Dbając o środowisko, wziął udział w Dniu bez śmiecenia na platformieinternetowej fb. w 2020 r., gdzie również został niepełnoletnim laureatem, jestaktywnym członkiem PTTK.

W 2020 r.  zdobyłwyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta.

 LauraBogusz  uczęszcza na zajęcia zakrobatyki sportowej.

 Weronika Gołojuch  trenuje  pływanie w SzkółcePływackiej Orka.

 Małgorzata Gnat pasjonuje się  muzyką.   Amatorsko gra na keyboardzie
i śpiewa.

Jan Maziarz rozwija talent muzyczny, grając  na perkusji.

KLASA VI  B

Anna Smela jesttancerką Szkoły Tańca Sportowego AKSEL w Rzeszowie, zrzeszonej w PolskimTowarzystwie Tanecznym. Od 8 lat trenuje taniec towarzyski, napoczątku rekreacyjnie, a od 3 lat już jako taniec sportowy, posiada licencjęsportową Polskiego Towarzystwa Tanecznego, bierze udział w rywalizacjiturniejowej. Oprócz regularnych treningów 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny,uczestniczy w szkoleniach, zgrupowaniach, obozach sportowych. W ostatnim rokuszkolnym 2020/2021 rywalizacja turniejowa została mocno ograniczona z powodupandemii, jednak w kilku turniejach sukces udało się osiągnąć:

1.       Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Brzostku, Brzostek 4.10.2020r. – II miejsce wkategorii 10-11 lat, klasa H.

2.       Mikołajowy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego CeA, Grajów 28.11.2020r. – II miejsce wkategorii 10-11 lat, klasa H.

3.       V Ogólnopolski Festiwal Tańca Latino Cup, Żabno 5.12.2020r. – I miejsce wkategorii 10-11 lat klasa H.

4.       CeA Cup 2021,Grajów 7.03.2021r. – I miejsce w kategorii 12-13 lat klasa H.

5.    CracowDance Festival, Kraków 15.05.2021r. – I miejsce w kategorii 12-13 lat klasa H iw związku ze zdobyciem wymaganej przez Polskie Towarzystwo Taneczne ilościpunktów, awans wraz z partnerem do wyższej klasy tanecznej G.

Jakub Wilczak Moją największą pasją są ryby. Łowienie ich jest dla mnie świetnym sposobem na ucieczkę od dzisiejszego nerwowego i stechnicyzowanego świata. Istnieje wiele sposobów połowu ryb, jednak ja najbardziej upodobałem sobie metodę gruntową. Mogę spokojnie odpocząć i zasiąść przed gruntówką w oczekiwaniu na rybę. Od czasu do czasu lubię przejść się wzdłuż brzegu jeziora w poszukiwaniu drapieżnika takiego jak np. szczupak. Łowię wtedy metodą spinningową. Nie istnieje wówczas dla mnie nic innego tylko woda, ryby i otaczająca mnie przyroda. Moim największym osiągnięciem było złowienie jesiotra o wadze 10kg i długości 110cm oraz karpia, który ważył 8kg. Po tym osiągnięciu polano mnie wodą po głowie, ponieważ złowiłem swojego życiowego karpia. Jest to stary zwyczaj karpiarzy. Nie wyobrażam sobie życia bez wędkowania.


KLASA VII

Gabriela Osypka może poszczycić się szerokimwachlarzem zajęć pozaszkolnych, w których spełnia się oraz rozwija idoskonali  uzdolnienia. Aktualnie uczęszcza do szkoły CSW (Centrum SztukiWokalnej). Bierze tam udział w  sesjachzdjęciowych, „nagrywkach” wokalnych, zajęciach tanecznych i choreograficznych.Razem z grupą przygotowuje się do Carpathii. Wcześniej uczęszczała do szkoły muzycznejYAMAHA. Uczyła się tam wokalu i grała w zespole jako perkusistka. Indywidualnienauczyła się grać na keyboardzie, gitarze akustycznej jak i klasycznej.Tańczyła profesjonalnie w szkole tańca sportowego AKSEL. Wraz z parteremwytańczyli klasę F. Jeździła na wiele turniejów i otrzymywała wiele nagród.Uczęszczała także do szkolnego klubu cheerleaderek  i zespołuludowego "Rzeszowianka" Niedawno zapisała się do Street Life nazajęcia taneczne z kategorii Urban Choreo. Jak sama twierdzi: „Dalej tańczęsama dla siebie, gdyż jest to moja pasja”.
Uczęszczała również na lekkoatletykę. Zajęła I miejsce w 2018, a rok wcześniej  III miejsce w 6. PKO Maratonie Rzeszowskim nadystansie 400 metrów.

Aleksandra Drzał pasjonuje się muzyką. Uwielbia śpiewać.  Gra na gitarze klasycznej.Śpiewu uczyła się w Rokowej Szkole Muzycznej, a lekcje gitary pobieraław Centum Kultury Artystycznej NIVA. Brała udział w koncertach, m.in.charytatywnych oraz przeglądach świątecznych.

DominikaStec - jej pasją jest taniec, trenujepole dance w studio Butterfly, zamierza rozwijać się również w innych rodzajachtańca.

KLASAVIII a

Pasją Bartłomieja Lecha jestinformatyka. Komputery nie  mają przednim tajemnic,  świetnie radzi sobie zobsługą oraz konfiguracją elementów składowych komputera.  Bierze udział w wielu konkursachinformatycznych, odnosząc w nich liczne sukcesy. Zawsze chętnie dzieli sięswoją wiedzą
 i doświadczeniem.

 

KLASAVIII b

KATARZYNAPIETRASZEK  mawiele pasji.  Uwielbia rysować, malować
 i wyszywać. Najczęściej tworzykrajobrazy i portrety. Pasjonuje się również językiem polskim i językamiobcymi, w szczególności angielskim i niemieckim. Zainteresowania te łączy zinnymi przyjemnymi hobby - oglądaniem filmów
w obcych językach i czytaniem książek, co pozwala jej rozwijać słownictwo
i pracować nad stylem swoich wypowiedzi pisemnych.

 
Nauka języków obcych i sztuka to dwie największe pasje LIDII WIERCIOCH.  Dziękiumiejętności szybkiego zapamiętywania Lidia uczy się nie tylko angielskiego,ale także kilku bardziej nietypowych języków, w tym koreańskiego. Jejzainteresowanie sztuką jest również bardzo szerokie i obejmuje literaturę,malarstwo, muzykę i taniec. Lidia nie tylko interpretuje dzieła innych autorów,ale też sama przelewa swoje emocje na papier i pięknie maluje.

DAGMARA KOWAL kocha zwierzęta. Czytana ich temat wiele książek i chce związać swoją przyszłość z pomocączworonożnym przyjaciołom. Obecnie jest wolontariuszką w schronisku „Kundelek”oraz w Stowarzyszeniu Pomocy Królikom w Krakowie. Przez pewien czas tworzyładom tymczasowy dla królików potrzebujących pomocy, a obecnie sama adoptowaładwa zwierzaki - Trusię i Paxa.





Od kwietnia 9uczniów naszej szkoły: Alicja Drozdowska kl.6b, Weronika Gołojuch kl.6a, OliwiaObara kl.6a, Mikołaj Kłoda kl.6a, Helena Węgrzynska kl.6a, Roksana Dróżdż kl. 6a,Katarzyna Pietraszek kl. 8 i Lidia Wiercioch kl. 8 pod opieką p. M.Buczak i p. I.Dziagwa bierze udział w projekcie etwinning MOJA MAŁA OJCZYZNA-GMINATRZEBOWNISKO.


Na platformie Moje twinspeace spotykają się uczniowie szkół z terenu gminyTrzebownisko i wspólnie tworzą w ciekawy i inspirujący sposób informacje oswojej miejscowości. Tu umieszczają zdjęcia plenerowe, szkół, kościołów,obiektów kulturalnych i sportowych. Wymieniają się poglądami i spostrzeżeniamize swoimi nowymi kolegami, rozwiązują zagadki w escape roomach, tworzą wiersze, tłumaczą pochodzenie nazw swoich miejscowości, zachęcają do odwiedzeniaciekawych miejsc, tworzą mapy. Tu odbywają spotkania online z ciekawymi ludźminp. p. Ryszardem Beresiem -dziennikarzem , autorem wielu prac historycznych ogminie Trzebownisko. Projekt kończy się 2 czerwca prezentacjami o swoich miejscowościach.Autorem prezentacji o Wólce Podleśnej jest Kasia Pietraszek z 8 klasy, alepomaga jej cała ósemka!!! 


                                                                                                          M.Buczak,I.Dziagwa

https://view.genial.ly/6098f3e4f0d8820d3eee0e18/interactive-image-interactive-image


 (Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)

https://photos.app.goo.gl/b11QKrrD7LUvPXd3A

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział wmiędzyszkolnym konkursie Informatycznym Dzień Bezpiecznego Internetu 2021
„Działajmy razem”

organizowanym przez Zespół Szkół w Łukawcu.

Konkursodbył się w dwóchkategoriach:

1.praca literacka - kartka z pamiętnika

2.plakat grafika tradycyjna

Uczestnicy konkursu mieli za zadanienapisać pracę na jeden z tematów albo wykonać pracę plastyczną:

Codzienne zmagania zdalnegofunkcjonowania - w szkole i poza nią.

 Ja i moja walka z cyfrową codziennością.

- dalne nauczanie - moja rzeczywistość

Uczniowie, którzy wzięli udział wkonkursie, wykazali się inwencją twórczą, pomysłowością ikreatywnością, za co zostali nagrodzeni.

W kategorii praca literacka:

Wiktoria Koszulińska - klasa VIII a - I MIEJSCE

Katarzyna Pietraszek - klasa VIII b - I MIEJSCE

Lidia Wiercioch - klasa VIII b - II MIEJSCE

Jakub Wilczak - klasa VI b - II MIEJSCE

Oliwia Kwolek - klasa VI b - WYRÓŻNIENIE

Maja Pszczółkowska- klasa VIII a - WYRÓŻNIENIE

Krystian Ożóg- klasa V - WYRÓŻNIENIE

 

W kategorii plakat:

Szymon Żyła - klasa VII- I MIEJSCE

Miłosz Żyła - klasa IV - WYRÓŻNIENIE

 

Wszystkim uczestnikomskładamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 

Justyna Polanowska

Dariusz Czyjt






   Od poniedziałku, 17 maja 2021 r. zgodnie z rozporządzeniem MEiN z 29kwietnia 2021 r. w ZS w Wólce Podleśnej uczniowie z klas IV-VIII będąrealizować zajęcia hybrydowo, natomiast w klasach I – III obowiązuje nauczaniestacjonarnie.

    Zgodnie z zasadami nauczaniahybrydowego, harmonogram zajęć został opracowany w taki sposób, aby zajęcia wszkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas IV-VIII oraz co najmniej 50proc. – zdalnie. Nauczanie w formie stacjonarnej odbywać się będzie zzachowaniem zasad reżimu sanitarnego i zgodnie z procedurami funkcjonowaniaszkoły w czasie pandemii.

 

ORGANIZACJANAUKI W SYSTEMIE HYBRYDOWYM W KLASACH IV – VIII

 od 17 do 25 maja 2021 r.

 

PONIEDZIAŁEK 17.05.2021

WTOREK 18.05.2021

ŚRODA

19.05.2021

CZWARTEK 20.05.2021

PIĄTEK

21.05.2021

Nauczanie zdalne

Kl. IV, VI b, VII

Kl. IV, VI b, VII

Kl. IV, VI b, VII

Kl. IV, VI b, VII

Kl. V, VI a ,

VIII a, VIII b

Nauczanie stacjonarne

Kl. V, VI a ,

VIII a, VIII b

Kl. V, VI a ,

VIII a, VIII b

Kl. V, VI a ,

VIII a, VIII b

Kl. V, VI a ,

VIII a, VIII b

Kl. IV, VI b, VII


 

PONIEDZIAŁEK 24.05.2021

WTOREK 25.05.2021

ŚRODA

26.05.2021

CZWARTEK 27.05.2021

PIĄTEK

28.05.2021

Nauczanie zdalne

Kl. V, VI a ,

VIII a, VIII b

Egzamin ósmoklasisty

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów kl. I - VII Szkoły

Egzamin ósmoklasisty

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów kl. I - VII Szkoły

Egzamin ósmoklasisty

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów kl. I - VII Szkoły

Kl. V, VI a ,

VIII a, VIII b

Nauczanie stacjonarne

Kl. IV, VI b, VII

Kl. IV, VI b, VII

 

Klasy 1- 3 przychodzą do szkoły  na 7.40, o 7.45 uczniowie pod opieką nauczycieli uczących przechodzą do sallekcyjnych.

Klasy 4-8 przychodzą do szkoły na 1 lekcję nie wcześniej niż na 7.45

 

Rozmieszczenie klas IV –VIII w salachlekcyjnych i miejsce spędzania przerw:

od 17 do 20 maja 2021 r.

od 21 do 28 maja    2021 r.

klasa

sala

przerwy

klasa

sala

przerwy

Klasa VIII a

12

parter

Klasa IV

12

parter

Klasa VIII b

11

parter

Klasa VII

11

szatnie

Klasa VI a

19

szatnie

Klasa VI b

19

parter

Klasa V

1

szatnie

 

 

 

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej




 


 


Mówią uczeni i ludzie prości:
Ile wokółtajemnic, ile piękna!...   
/J. Kalinka z tomu „Wiersze zszuflady”/

Zespół Szkół

Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi

w Wólce Podleśnej

Parafia pw. Świętej Jadwigi Królowej w WólcePodleśnej

Sołtys wsi Wólka Podleśna

 

zapraszają do udziału

w II Gminnym Konkursie Poetyckim

 

O pióro księdza JanaKalinki –

Okruchy życia

        

16 kwietnia 2021 roku przypada 11 rocznica śmierciKsiędza Jana Kalinki – byłego proboszcza parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej wWólce Podleśnej, nauczyciela religii w naszej szkole, ale także poety –bacznego obserwatora świata.

Tegoroczny konkurs, mimo trwającej pandemii, jestokazją do popularyzacji jego twórczości i zachętą do częstszego pochylania się młodychludzi nad słowem poetyckim.


ZASADY KONKURSU:

 

1.     Konkursskierowany jest do uczniów szkół z terenu gminy Trzebownisko.

2.     Przeprowadzonyzostanie z podziałem na 2 grupy wiekowe:

·        grupa I – klasyIV – VI

·        grupa II – klasyVII – VIII

3.     Uczniowie pisząjeden wiersz, którego tematem jest pięknootaczającego nas świata (krajobraz, miejsce, przyroda, ludzie, itp.)

4.     Szkoła możezgłosić w każdej kategorii wiekowej nie więcej niż 5 wierszy.

5.     Prace napisanekomputerowo (format A4, czcionka Times New Roman, odstęp 1,5
i zapis w formacie PDF) należy wysłać na e-mail
konkurs.jankalinka@gmail.com.

6.     Pod wierszemnależy umieścić następujące informacje:

NAZWA SZKOŁY

IMIĘ I NAZWISKOUCZESTNIKA

KLASA

IMIĘ I NAZWISKONAUCZYCIELA

7.      Przystąpieniedo konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem  zgody na wielokrotne,nieodpłatne publikowanie nadesłanej pracy konkursowej na stronie internetowejszkoły, gminy lub parafii. 

 

CELE KONKURSU:

 

1.     Popularyzacjatwórczości księdza Jana Kalinki.

2.     Uwrażliwianie napiękno i bogactwo języka ojczystego.

3.     Dostrzeganieuroków świata.

4.     Rozwijanie ipromowanie uczniów zdolnych.

 

TERMINARZ KONKURSU:

 

1.     Prace należy przesłaćdo 21 maja 2021 r.

2.     Orozstrzygnięciu konkursu zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo (na adres,
z którego została przesłana praca) do 31maja 2021 r.

3.     LaureaciKonkursu zostaną uhonorowani nagrodami i pamiątkowymi dyplomami.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z organizatoramiKonkursu pod adresem e-mail konkurs.jankalinka@gmail.com




OGŁOSZENIE

   Informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego w dniu 13 maja2021r. (czwartek) w godzinach 16.30-17.30, odbędą się indywidualne konsultacjedla rodziców. Spotkania w szkole podstawowej odbywać się będą poprzez kontauczniów na platformie Teams, natomiast w przedszkolu poprzez komunikatorustalony z wychowawcą grupy.

   Rodziców, którzy chcą skorzystać z konsultacji prosimy o wcześniejszepoinformowanie wychowawcy klasy o potrzebie kontaktu z danym nauczycielem.

DyrektorRenata Poźniak





Świetlicowy Pokaz Talentów

 

"Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siływoli."

Honore de Balzac


    Każdy posiada jakiś talent! Dlajednych jest on oczywisty, innym dłużej schodzi odkryć swoje szczególneuzdolnienia. Talenty mogą być różne. Ktoś może ładnie malować, ktoś inny lepiejśpiewać, ktoś łatwo uczy się matematyki albo świetnie gra w piłkę.

    Talentów jest mnóstwo. O człowieku,który umie coś zrobić lepiej niż inni, mówi się, że jest utalentowany. Wartomieć talent i go rozwijać. Pokazały to nasze Świetliki, które wzięły udział wpokazie talentów. Z ogromną radością prezentujemy ich występy:

WiktoriaDrzał klasa 1

Wiktoria Drzał klasa 1


Hubert Jaworski klasa 1

Film z YouTube


Hubert Jaworski kl 1


Joanna Mazur klasa 2

Joanna Mazur klasa 2


Dominik Smela klasa 3

Dominik Smela klasa 3


Wszystkimuczestnikom gratulujemy odwagi i wspaniałych prezentacji!!

Wychowawczynie świetlicy



OPŁATA ZA WYŻYWIENIE W SZKOLE

maj 2021 R.


 DLA KLAS I  i II  SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

 

11 x 1,60 TYLKO ZUPA -17,60 ZŁ

11 x  3,20 TYLKO IIDANIE-35,20 ZŁ

11  x  4,80  CAŁYOBIAD ( I + II DANIE) – 52,80 ZŁ


DLA KLAS III SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

 

10 x 1,60 TYLKO ZUPA -16,00 ZŁ

10 x  3,20 TYLKO IIDANIE-32,00

10  x 4,80  CAŁY OBIAD ( I + II DANIE) – 48,00 ZŁ





Konstytucja 3 Maja


od uchwalenia której minęło 230 lat, była pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowoczesną konstytucją.

Każdego roku nasi uczniowie uczestniczą w apelu szkolnym. W tym roku to działanie niemożliwe, ale mimo wszystko pamiętajmy o tej ważnej rocznicy.


Wiwat Maj! Wiwat Trzeci Maj!



Zapraszamy do obejrzenia akademii w wykonaniu uczniów naszej szkoły


Akademia 3 maja 2021





Agnieszka Możdżeń

Anna Wilk

Magdalena Panek




    Wzwiązkuz tym ważnymdla Polakówwydarzeniem – świętem 3 Maja, nasiuczniowie  wzięliudziałw szkolnym konkursie zorganizowanym dla kl.”O” oraz    1-8 SP. W klasie zero oraz 1-3 byłto konkurs plastyczny pt. Polskaw symbolach i legendach,w kl.4-5 również plastyczny pt. „KiedymyślęPolska…”,a w klasach 6-8 konkurs wiedzy o konstytucji 3 Maja.

Oto zwycięzcyposzczególnych kategorii:

Kl.0Lilianna Kot

 

Kl.1-3

1 miejsce Julia Kotkl.2

2 miejsce Maja Dzioban kl.2

3 miejsce Wiktoria Drzał kl.1

 

Kl.4-5

1 miejsce Julia Witek kl.4

2 miejsce LilianaSkrajewska kl.4

3 miejsce Filip Madej kl.5

WyróżnienieGabriela Bielak kl.4

 

Kl.6-8

1 miejsce Laura Bogusz kl.6a

2 miejsce Oliwia Kwolekkl.6b

3 miejsce Szymon Lech kl.8a

 

Zwycięzcomgratulujemy!!!

Słodkienagrody będączekaćpo powrocie do szkoły!!! 

 

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prackonkursowych:


https://photos.app.goo.gl/3MqRhLzYk99tySMv9


 Organizatorzy:A.Mitał,A.Możdżeń,I.Dziągwa

 




6 maja został ustanowiony przez Komisje Europejską jako

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Powodem wprowadzenia tego święta była rosnącakażdego roku liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów imotocyklistów

W tym dniu powinniśmy przypominać wszystkim użytkownikom dróg,również dzieciom i młodzieży, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym tozadanie dla nas wszystkich, bo wszyscy mamy na nie wpływ uczestnicząc w ruchudrogowym jako piesi oraz kierujący pojazdami. 

  Gdy idziesz, jedziesz rowerem, samochodem,pociągiem lub autobusem jesteś uczestnikiem ruchu drogowego. Masz prawa, aleteż obowiązki.

Pamiętaj!

  1. Wybieraj zawsze najkrótszą  i najbezpieczniejszą drogę
  2. Jezdnię przechodź na jej prostych odcinkach, gdy nie nadjeżdża żaden pojazd i przy dobrej widoczności w obie strony.

Pamiętaj!

  1. Nie wolno przechodzić przez  jezdnię na ukos!
  2. Nie wolno przechodzić przez  jezdnię w miejscach o złej widoczności
  3. Nie wolno przechodzić tuż przed nadjeżdżającym pojazdem. Nawet na przejściu dla pieszych!
  4. Nie wolno wychodzić na jezdnię zza stojącego pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność. Zaczekaj aż pojazd odjedzie lub znajdź inne, bezpieczniejsze przejście.
  5. Chodź zawsze prawą stroną chodnika – nie przeszkadzaj innym przechodniom
  6. Przez jezdnię przechodź  zdecydowanie i energicznie, ale pamiętaj – zawsze zachowaj ostrożność!
  7. Podczas przechodzenia przez jezdnię nie zwalniaj kroku, nie zatrzymuj się bez potrzeby, ale też nie przebiegaj!
  8. Nie przechodź jezdni tam, gdzie są barierki, łańcuchy, płotki, siatki lub inne zabezpieczenia, które oddzielają jezdnię.
  9. Podczas przechodzenia przez jezdnię gdzie pali się sygnalizacja świetlna – „miga” zielone światło – poczekaj, bo zaraz zapali się czerwone światło.
  10. Zawsze modne światełka odblaskowe przypinaj w miejscach widocznych dla innych uczestników ruchu drogowego .
  11. Jeśli wracasz ze szkoły o zmroku poproś mamę, aby nałożyła ci jasne ubranie – będziesz lepiej widoczny .

Gdy na swej drodze napotkasz zebrę, zapamiętaj 5 podstawowych zasad:

  1. stań na brzegu chodnika co najmniej w odległości 30 cm od jego krawędzi
  2. spójrz najpierw w lewo
  3. później w prawo
  4. jeszcze raz w lewo
  5. gdy jezdnia będzie wolna przechodź zawsze prosto najkrótszą drogą!

Gdy na swojej drodze spotkasz dodatkowo sygnalizację świetlną pamiętaj:

  • Światło zielone idź
  • Światło czerwone stój!

Pamiętaj!

Gdy podczas przechodzenia przez jezdnię :

– „miga” zielone światło – poczekaj, bo zaraz zapali się czerwone światło.

 

Gdy wysiądziesz z autobusu :

- poczekaj aż odjedzie, następnie przejdź do przejściadla pieszych, przypomnij sobie 5 podstawowych zasad aby bezpiecznie przejść nadrugą stronę.

 

Jeśli ulicą jedzie karetka pogotowia, radiowózpolicyjny, straż pożarna lub inny pojazd, który ma włączone sygnały dźwiękowe iświetlne pamiętaj!

- ustąp miejsca lub w razie potrzeby zatrzymaj się,aby ułatwić przejazd.

                                                                                             

Bądź bezpieczny

                                                                                 

                                                                                                          Justyna Kus-Buć

                                                                                                          AgnieszkaMożdżeń



(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)

https://photos.app.goo.gl/GkUK1DNS1wLB8Ltu5

Warsztaty kulinarne w języku niemieckim


Kontynuując tradycję z poprzednich lat w tym roku również zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne w języku niemieckim. Odbyły się one ponownie w formule online. Po zakończonych lekcjach chętni uczniowie z klas 8a i 8b połączyli się z nauczycielem przez aplikację Teams ze swoich kuchni i upiekli struclę z jabłkami- Apfelstrudel według austriackiej receptury. Wszyscy uczestnicy warsztatów świetnie się do nich przygotowali i doskonale rozumieli wszelkie polecenia wydawane w języku niemieckim. Jak zwykle było bardzo wesoło i pysznie. Cieszy również fakt, że w warsztatach brały udział nie tylko dziewczęta, ale również chłopcy. Poniżej zamieszczamy przepis na Apfelstrudel, z którego korzystaliśmy, a w galerii można obejrzeć zdjęcia naszych tegorocznych wypieków. 


Das Rezept- przepis:

Apfelstrudel 

Zutaten- składniki: 

Teig- ciasto: 

300 g Mehl- 300 g mąki 

1 TL (Teelöffel) Backpulver- 1 łyżeczka proszku do pieczenia 

80 g Zucker- 80 g cukru 

1 Packung Vanillezucker- opakowanie cukru waniliowego 

eine Prise Salz- szczypta soli 

Zitrone- cytryna 

200 g Butter (kalt)- 200 g masła (zimnego)  

1 Ei-  jajko

 

Füllung- nadzienie: 

4 Äpfel - 4 jabłka (większe, raczej kwaśne) 

Zimt- cynamon 

80 g Zucker- 80 g cukru 

Zitrone- cytryna

  1. Butter schneiden- pokroić masło 

  2. Mehl, Zucker, Vanillezucker, Backpulver, eine Prise Salz, Butter und ein bisschen Zitrone mischen- zmieszać mąkę, cukier, cukier waniliowy, proszek do pieczenia, szczyptę soli, masło i trochę cytryny 

  3. Den Teig kneten - zagnieść ciasto

  4. Den Teig in den Kühlschrank stellen- Ciasto wstawić do lodówki

  5. Äpfel schälen und fein schneiden- jabłka obrać i pokroić w drobne plasterki

  6. Äpfel, Zimt, Zucker und Zitrone mischen (eventuell Rosinen und Nüsse zugeben) - Zmieszać jabłka, cynamon i cytrynę (ewentualnie można dodać rodzynki i orzechy) 

  7. Den Teig ausrollen - rozwałkować ciasto

  8. Die Füllung auf den Teig geben. Die Enden vom Teig zusammenkleben -wyłożyć nadzienie na ciasto i skleić końcówki ciasta 

  9. Circa 35 Minuten backen (Temperatur 180 Grad)- piec około 35 minut w temperaturze 180 stopni.


Joanna Mikołajczyk




(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)

https://photos.app.goo.gl/r7iuJzg3rUZfGiLu5

Dzień Świętego Patryka


    

    27. kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Św. Partyka, patrona Irlandii. Tego dnia na zajęciach z języka angielskiego uczniowie klas IV-VIII zapoznali się z jego postacią oraz poznali najciekawsze zwyczaje i legendy dotyczące tego święta, obchodzonego tradycyjnie 17 marca. Uczniowie otrzymali również przepis w języku angielskim na zdrowe, zielone, szpinakowe babaczki. Chętni upiekli je w domu i przysłali zdjęcia swoich wypieków do nauczycieli w pierwszym tygodniu maja. Zachęcamy do obejrzenia ich w galerii poniżej. Zielone tego dnia były nie tylko wypieki, ale również stroje uczniów, niektórzy z nich mieli też przypięte do ubrania koniczynki, będące symbolem Irlandii. Chętni uczniowie mieli także okazję rywalizować w Konkursie Wiedzy o Irlandii przeprowadzonym przez aplikację Quizizz oraz w poszukiwaniu garnca ze złotem, który, jak głosi legenda, złośliwy irlandzki skrzat-Leprechaun, ukrył na końcu tęczy. Poszukiwanie tego cennego skarbu odbyło się również w wersji online w postaci escape room-u w aplikacji Genial.ly. Chętni śmiałkowie musieli rozwiązać szereg zadań i zagadek oraz wykazać się znajomością słówek związanych z Dniem Św. Partyka, a na najbardziej wytrwałych czekała nagroda z końca tęczy!

A oto nasi laureaci:


Szkolny Konkurs Wiedzy o Irlandii:

1 miejsce: Michał Kloc z klasy V

2 miejsce: Lidia Wiercioch z klasy VIII B

3 miejsce: Aleksandra Drzał z klasy VII


Pot of Gold Hunt- Poszukiwanie garnca ze złotem:

1 miejsce: Antoni Berkowicz z klasy V

2 miejsce: Emilia Ciosek z klasy VIII B

3 miejsce: Lena Wisz z klasy IV

Gratulujemy!


Joanna Mikołajczyk

Edyta Purcha









Od poniedziałku, 26 kwietnia zgodnie z rozporządzeniem MEiN z 22 kwietnia 2021 r.
w ZS w Wólce Podleśnej uczniowie z klas I-III będą realizować zajęcia hybrydowo,
 natomiast w klasach IV – VIII nadal będzie obowiązywać nauczanie zdalne.

Zgodnie z zasadami nauczania hybrydowego, harmonogram zajęćzostał opracowany w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie.

W szkole prowadzona będzie opieka świetlicowa dla uczniów,którzy uczą się stacjonarnie w danym dniu.

Ponadto w tym okresie, dla dzieciz klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotachleczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19,szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne naterenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Harmonogram organizacji zajęć dlaklas I – III (nauczanie hybrydowe)

w okresie od 26.04.2021 r. do 30.04.2021 r.

zgodnie z aktualnym planem lekcji.

 

PONIEDZIAŁEK 26.04.2021

WTOREK 27.04.2021

ŚRODA 28.04.2021

CZWARTEK 29.04.2021

PIĄTEK 30.04.2021

Nauczanie zdalne

Kl. II i III

Kl. II i III

Kl. I i III

Kl. I i III

Kl. I i II

Nauczanie stacjonarne

Kl. I

Kl. I

Kl. II

Kl. II

Kl. III

Świetlica od 6.30-8.00

Dla klasy I

Dla klasy I

Dla klasy II

Dla klasy II

Dla klasy III

Świetlica po lekcjach

Dla klasy I

Dla klasy I

Dla klasy II

Dla klasy II

Dla klasy III


Wniosek na świetlicę do pobrania po linkiem:
http://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2018/12/prezentacja_rekrutacja_2.pdf




Dyżurwakacyjny dla dzieci

zPublicznego Przedszkola

wWólce Podleśnej odbędzie się
w terminie od 2-31.08.2021 r. 

Szczegółowe informacje i karty zapisu będą dostępne

wpóźniejszym terminie.





MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI


W tym roku hasłem przewodnim jest: 

“Razem dla klimatu”


 Dzień Ziemi jest największym obchodzonym na świecie świętem ekologicznym. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r.

    Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. 

    To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.


http://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2018/12/prezentacja_rekrutacja_2.pdf



    

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji iNauki z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawieczasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku zzapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zostaje przywróconastacjonarna działalność przedszkoli  przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Nauka zdalna w szkole zostałaprzedłużona do 25 kwietnia 2021 r.



81 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

SEN O KATYNIU   - piosenka do odsłuchania

     W naszej szkole, w rocznicę upamiętniającą zbrodnię katyńską 9 kwietnia, podczas godzin wychowawczych, uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami odbyli jakże ważną lekcję historii. A my poprzez poniższy link zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia świadectw o kilku bohaterach tamtych czasów.

https://www.youtube.com/watch?v=69PK6kppjAc 

Epitafia Katyńskie Epitafia Katyńskie - Janina Lewandowska - YouTube






http://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2018/12/prezentacja_rekrutacja_2.pdf











Wdniu 30 kwietnia został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny „Palma iPisanka Wielkanocna 2021” Mimo licznych utrudnień związanych z pandemią udałosię zorganizować konkurs dzięki zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Kultury w Trzebownisku oraz nauczycieli i uczniów szkółz terenu gminy Trzebownisko. Do konkursu zgłosiło się sześć szkół podstawowych,które zaprezentowały prace w dwóch kategoriach (Palma wielkanocna; Pisankawielkanocna) z podziałem na klasy I-III i IV-VIII. Jury musiało się zmierzyć -jak co roku - z niełatwym zadaniem wyboru tych najciekawszych i jednocześnienajładniejszych prac.

Wszystkienadesłane prace prezentowały wysoki poziom artystyczny uczniów i oryginalnepomysły i rozwiązania. Jury kierując się kryteriami zawartymi w regulaminiepostanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

 

I.    Palma wielkanocna klasy I-III SzkołyPodstawowej: 

Imiejsce:

JakubSzozda kl. II Zespół Szkół w Łące

IImiejsce:

AmeliaMyśliwiec kl. II Zespół Szkół w Wólce Podleśnej

IIImiejsce:

KonradŻelazko kl. III Zespół Szkół w Łukawcu

Wyróżnienie:

LenaDubiel kl. II Zespół Szkół w Łące

 

 

II.   Pisanka wielkanocna klasy I-III SzkołyPodstawowej: 

Imiejsce:

MiłoszTrzciański kl. II Szkoła Podstawowa nr 2 w Stobiernej

IImiejsce:

Julia Kotkl. III Zespół Szkół w Wólce Podleśnej

III miejsce:

HubertGwizdała kl. I Zespół Szkół w Łące

Wyróżnienie:

MilenaArian kl. I Zespół Szkół w Trzebownisku

MichałKędra kl. II Szkoła Podstawowa nr 2 w Stobiernej

 

 

III.Palma wielkanocna klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej: 

Imiejsce:

MagdalenaOrłoś, kl. IV Zespół Szkół w Wólce Podleśnej

IImiejsce:

SzymonWarchoł kl. IV Szkoła Podstawowa nr 2 w Stobiernej

IIImiejsce:

AleksandraDrzał kl. VII Zespół Szkół w Wólce Podleśnej

Wyróżnienie:

NikolaMiś  kl. IV Zespół Szkół w Łukawcu

MikołajBartoń kl. VII Zespół Szkół w Łukawcu

 

IV.Pisanka wielkanocna klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej: 

Imiejsce:

PatrykŻelazko kl. V Zespół Szkół w Łukawcu

IImiejsce:

NatanielRyznar kl. VI Zespół Szkół w Wólce Podleśnej

IIImiejsce:

PawełPorada kl. IV Zespół Szkół w Trzebownisku

Wyróżnienie:

GrzegorzRogala kl. VII Zespół Szkół w Łukawcu

WiktoriaPilecka kl. V Zespół Szkół w Wólce Podleśnej


Szczególne podziękowania dla Gminnego Ośrodka Kultury w Trzebownisku

za aktywne włączenie się w przebieg konkursu i kultywowanie tradycji izwyczajów regionalnych.

 

Wszystkimuczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Justyna Polanowska

Tomasz Piwowar






„Wielkanocna kartka”


    Dzieciuczęszczające do świetlicy szkolnej z klas 1-3 wzięły udział w GminnymŚwietlicowym Konkursie Plastycznym pt. „Wielkanocna kartka”, zorganizowanymprzez Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Zaczerniu. Prace naszych uczniów zostaływykonane z dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Wszystkim, którzy wzięli udziałserdecznie gratulujemy, a szczególnie HubertowiJaworskiemu z klasy 1 – zdobywcy wyróżnienia.Zachęcamy do obejrzenia wszystkich prac:

http://zs.zaczernie.pl/2021/03/29/konkurs-wielkanocna-kartka-rozstrzygniety/

Wychowawcyświetlicy





SPOTKANIE Z RODZICAMI ON-LINE

 Dyrekcja ZespołuSzkół w Wólce Podleśnej zaprasza rodziców uczniów Szkoły Podstawowej 


na spotkanie z wychowawcami w dniu 8 kwietnia  2021 r. (czwartek) wedługnastępującego harmonogramu:

Klasy I – III    o godzinie 17:00,

Klasy IV – VI  o godzinie 17:30,

Klasy VII – VIII  o godzinie 18:00.

Spotkanie odbędzie się on-line waplikacji Teams poprzez konto dziecka.

DyrektorRenata Poźniak



SZKOLNY KONKURSKARTEK WIELKANOCNYCH

                Mimo trwającej pandemii udałosię, wzorem poprzednich lat, przeprowadzić szkolny konkurs  plastyczny „Kartka wielkanocna”. Wzięła w nim udział najstarsza grupa dzieci z przedszkolaoraz uczniowie klas I – III. Uczestnicy przygotowali kartki podczas zajęć edukacyjnych w szkole, zanim kolejnyraz przeszli do nauczania zdalnego. Wszyscy wykazali  się dużą wyobraźnią twórczą, włożyli  sporo wysiłku w ich przygotowanie – każda praca była inna, piękna.  Uczniowie klasy III dodatkowo naprzygotowanych kartach pisali życzenia świąteczne dla swoich najbliższych,doskonaląc w ten sposób umiejętność redagowania formy wypowiedzi, jaką sążyczenia.  Komisja konkursowa nagrodziłanajciekawsze, najstaranniejsze prace przyznając nagrody i wyróżnienia,  które zostaną wręczone uczniom „po powrociedo szkoły”.

Tak duże zainteresowanie konkursem i radość na twarzach dzieci podczaspracy jest dowodem na to, jak bardzo uczniom brakuje „szkolnej rutyny” i  różnorodności podejmowanych działań.

                                                                                                           Anna Mitał

                                                                                                          Grażyna Wolanik


https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3e7Phw4DrE72B24q0RdXltvqXjlUlRD9Zhe2WImJjw0NTkW32Zi_ggtuaK5lUByKOOsGbM5-C_KMYE3nSy6s7c-5FoHVo1e5wzJ_4aKIsEfyEPUx_fsSACyxrStqMIJYG7CoCW0is4sMOn_3cIbBoo=w703-h937-no?authuser=1 
https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cvCDZ4EJJHgQebpK1oAwxdvMQIgbp5gV2vNWBLff7GyQ-xw6uE4Szdol4ShN-BW8fv9H8Cq58E2UKdQbMjl8Q2bOQG9Eeb7PNgeDLD72-NrrjrR5VTgFM07gBiZ2vV6S0c7Dz1CQOYLfDb9zGXswc=w703-h937-no?authuser=1   
https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3e9c8edfy00eVM78_3tEamqaeGc176RcgHy-2lHNGiXKdUNqh7evaRS3phOHmXe55QzPCbaG8t4_APbDWaMB9UOymgiTHI8HERCwUcpZvwxZziWbC_OjloRKzCpHtfUhMjIFhBEMX5E7WexKHOlBQY=w703-h937-no?authuser=1 
https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3eeY91-g_6VuozkNYuL5a_o3dNzc6JHUtBDRDaz6anUKa3mgZVvTqQ0jyUOhvFIV_xWQ_EnNlkWMQ1MmRovrPybaKo5Cfw5UnP7fu2zNxXdOCpfvb73WLkd0m44T9FdGcO0LBF9BUneSLT6VAn--Qc=w703-h937-no?authuser=1




    Nasza szkoła wbieżącym roku szkolnym byłapomysłodawcąprojektu eTwinning „Myadorable pet”,który oparty byłna idei wprowadzenianajnowszych metod nauczaniajęzyka obcegowpracy z uczniami, a podstawą działań byławspółpraca szkół zPolski i zagranicyprzez Internet z wykorzystaniem nowoczesnychtechnologii. Projekt „My adorable pet” byłprowadzony odlistopada 2020r. do marca 2021r.przez  nauczycieli językaangielskiegonaszej szkoły i wzięłow nim udział 58 ucznióworaz 9 nauczycieli z Polski, wtym z naszej szkoły, Rumunii, Portugalii i Turcji.

    Realizacjaprojektu wymagaładużego nakładu pracy uczniów i nauczycieli. Udziałw tym przedsięwzięciu przyczyniłsię do rozwoju kompetencji kluczowych- porozumiewanie sięw językach obcych, jak również do większej biegłości zzakresu kompetencji informatycznej. Wramach projektu uczniowie rozwijali oraz doskonalili swojeumiejętności językowe i komunikacyjne, wykorzystywali językangielski nie tylko w teorii, ale również w praktyce, aco najważniejsze nawiązali współpracę z różnymi szkołami zPolski i zagranicy, wymieniając się pomysłami.

    Zapraszamydo oglądnięcia prac uczniów w galerii!

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)
https://photos.app.goo.gl/tb5Why5tCg9zs1c99





Prezentacje i dokumenty uczniów 



        
        (Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)
https://photos.app.goo.gl/yu5D63HzTqeWrDSL6

PAMIĘTAMY…

Okres Wielkanocy to trudny czas dla osób samotnych.

Mimo trwającej pandemii nasi wolontariusze nie zapomnieli o samotnychmieszkańcach miejscowości. Wzorem ubiegłych lat przygotowali drobne upominki,które zostały dostarczone do ich domów. Wspólnie sprawiliśmy, że nawet w taktrudnym czasie samotne starsze osoby poczuły radość Wielkanocy i  z nadzieją pomyślały o nadchodzącychmiesiącach.

                                                                                                 Sylwia Kozdroń

   Grażyna Wolanik






Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych

wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny 

i wiarą w sens życia,

Pogody w sercu i radości

płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego


Rodzicom, Uczniom i Sympatykom Szkoły

Składają

Dyrekcja i Pracownicy Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej



Wyniki rekrutacji do Publicznego Przedszkola
w Wólce Podleśnej  
na rok szkolny 2021/2022

           Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych umieszczona jest  nadrzwiach wejściowych do budynku szkoły i przedszkola oraz ze względu nasytuację  na stronie internetowej.

W dniach od 6 do 8 kwietnia 2021r. rodzice dzieci zakwalifikowanychpowinni potwierdzić wolę przyjęcia dziecka w postaci pisemnegooświadczenia.

 
         Oświadczenie można napisaćodręcznie lub pobrać z naszej strony internetowej. Dokument można  wrzucićdo skrzynki na listy, która znajduje się na budynku przy wejściu głównym doszkoły lub przesłać w formie zdjęcia lub skanu na adres e-mail:szkolawp@wist.com.pl


http://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2018/12/prezentacja_rekrutacja_2.pdf

 



REKRUTACJA DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ




Wyniki rekrutacji do I klasy SzkołyPodstawowej
im. Świętej Królowej Jadwigi w Wólce Podleśnej  
na rok szkolny 2021/2022

          Lista kandydatów zakwalifikowanych umieszczona jest  na drzwiachwejściowych do budynku szkoły oraz ze względu na sytuację wyjątkowo w tym rokuna stronie internetowej.

Do 31 marca 2021r. rodzice kandydatówzakwalifikowanych powinni potwierdzić wolę przyjęcia dziecka w postacipisemnego oświadczenia.
         Oświadczenie można napisaćodręcznie lub pobrać z naszej strony internetowej. Dokument można  wrzucićdo skrzynki na listy, która znajduje się na budynku przy wejściu głównym doszkoły lub przesłać w formie zdjęcia lub skanu na adres e-mail:szkolawp@wist.com.pl



http://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2018/12/prezentacja_rekrutacja_2.pdf




SzanowniPaństwo,

Na mocy decyzji Rządu Przedszkole zawiesza działalnośćstacjonarną od poniedziałku 29.03.2021 r. do 9.04.2021 r.

W czasiezawieszenia pracy przedszkola na stronie internetowej będą umieszczanemateriały do pracy z dzieckiem w domu.

Z powodu nagłegozamknięcia Przedszkola należy się Państwu zasiłek opiekuńczy.

W wyżej wymienionym  okresie przedszkolezorganizuje zajęcia opiekuńcze tylko dla tych dzieci przedszkolnych, którychrodzice

a) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalnośćleczniczą,

b) realizują zadania dotyczące koordynacjiratownictwa medycznego,

c) realizują zadania publiczne w związku zzapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

 d) pełniąsłużbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,

e) wykonują działania ratownicze,

 f) sązatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz.1876 i 2369),

g) są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, októrych mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,

h) są zatrudnieni w placówkach zapewniającychcałodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom wpodeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej,

 i) sązatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkachopiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,

 j) sązatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,

 k) sązatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy zdnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, i realizują zadania na terenie tychjednostek

Opieka naddziećmi będzie się odbywać z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego określonych wwytycznych MEiN, MZ i GIS.

Warunkiemuczestniczenia dziecka w tych zajęciach jest złożenie wniosku przez rodziców. Prosimy o wypełnienie załączonego wniosku i przesłaniena maila przedszkola przedszkolewp438@gmail.com.Oryginał prosimy dostarczyć przyprowadzając dziecko do przedszkola.

 

DyrektorZespołu Szkół w Wólce Podleśnej

Renata Poźniak






Szanowni Rodzice!

 Wzwiązku z edukacją zdalną, którą rozpoczęliśmy od bieżącego tygodnia,informujemy ,

że konsultacje   z pedagogiem szkolnym odbywać się będą za pomocą
e- dziennika oraz poprzez aplikację Teams.  W tym trudnym czasie izolacjijesteśmy do Państwa dyspozycji w następujące dni tygodnia:

środa - 9:30-11:30 –  pedagogSylwia Kozdroń  

czwartek-  9:30- 12:30- pedagogSylwia Kozdroń

czwartek - 11.30- 13.30- pedagogJustyna Polanowska

 Bardzo prosimy o wcześniejsząinformację o potrzebie kontaktu poprzez e-dziennik, a następnie my połączymysię z Państwem  telefonicznie lub poprzez aplikację Teams.

Sylwia Kozdroń

Justyna Polanowska




(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)
https://photos.app.goo.gl/Xr9BMdjsQ6kfQKrN6

TIK w klasach I – III

 

            W ostatnich tygodniach sale lekcyjnenaszej szkoły, w których uczą się uczniowie klas I – III, staraniem PaniDyrektor, zostały doposażone o monitory interaktywne. Zajęcia są bardziejatrakcyjne dla najmłodszych. Dzieci wykonując różnorodne ćwiczeniainteraktywne, oglądając prezentacje i filmiki, uczą się, doskonalą i utrwalająswoje wiadomości i umiejętności.

W galerii zdjęcia z wykorzystaniaTIK, m.in. podczas prowadzenia zajęć w klasie II i III w ramach projektuLekcja: Enter, w którym bierze udział liczna grupanauczycieli naszej szkoły.




(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)

https://photos.app.goo.gl/HZPHGnwu7UeW6dp79

POWITANIEWIOSNY

               

 W tym roku pierwszy dzień wiosnyprzypadł  w niedzielę. Od 22 marcawszyscy uczniowie, nie tylko starszych klas, zostali skierowani do nauczania zdalnego.Dlatego już w piątek 19 marca, trzeciaki, wykorzystując ostatni dzień wspólnegopobytu w szkole, powitali wiosnę. Do szkoły przyszli w ubraniach z wiosennymiakcentami.  Najpierw przygotowali gaik,by później przejść z nim  po drogachmiejscowości w pobliżu szkoły, ogłaszając wokół, że wreszcie nadeszłaupragniona przez wszystkich pora roku. Po powrocie   w radosnych nastrojach wykonali wiosenne,zdrowe przekąski  – kolorowe kanapkii  sałatki owocowe.

                To był miły dzień dlawszystkich.  Każdy  z nas czeka, by móc wyjść  na słońce i cieszyć  się ciepłem, zielenią i kolorowymi kwiatamiwokół.

                                                                                                                                 GrażynaWolanik


        (Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)

https://photos.app.goo.gl/tvJB885Xjy2hzo5P7

KONKURS„ZESZYT DOBRYCH UCZYNKÓW”

                W tym roku szkolnym po razpierwszy  uczniowie klas I – III zostalizaproszeni do udziału w szkolnym konkursie „Zeszyt Dobrych Uczynków”.  Założenia projektu opierały się naOgólnopolskim
Konkursie: „Cukierek za życzliwość”, ale nie tylko. Zadaniem dzieci było przezokres trzech miesięcy  w specjalniezałożonym zeszycie notować, opisywać, ilustrować swoje działania – dobreuczynki czynione wobec innych.

W prowadzonejakcji wzięło udział  11 uczniów. Dziecistanęły na wysokości zadania. Przedstawiły pięknie prowadzone zeszyty opisująceich różnorodne dobre uczynki wobec członków rodziny oraz osób obcych ozdobionerysunkami, a nawet  zdjęciami.

Szkolna komisjanagrodziła i wyróżniła wszystkie przedstawione zeszyty. Fundatorem nagród byłproboszcz naszej parafii ks. Andrzej Pociask, za co mu serdecznie dziękujemy.

Zeszytynagrodzone:

Klasa II: WitekJustyna, Surowiec Maciej

Klasa III:Pilecka Aleksandra, Smela Dominik, Tomaka Milena, Wrona Weronika, Mazur Joanna,Pietrzyk Jakub

Zeszytywyróżnione:

Klasa II: Flis Michał

Klasa III:Stawarz Aleksandra,  Kot Julia

                Bardzo dziękujemy wszystkimuczestnikom konkursu  za ichzaangażowanie i wkład pracy w prowadzenie zeszytów, a przede wszystkim za ichżyczliwe działania. Pamiętajmy, że nie ma lepszej formy wychowania, jak przezbezinteresowną pomoc innym.

                                                                                                                  Grażyna Wolanik

                                                                                                                   AnnaMitał





Nauka zdalna we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej od 22 marca do 11 kwietnia

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.





Świetlicowy Dzień Świętego Patryka

17 marca Irlandczycy na całym świecie obchodzą Dzień ŚwiętegoPatryka. Króluje wtedy kolor zielony, trzylistna koniczyna, a ludzie przebierają się za leśnegoskrzata z rudą brodą, z zielonym kapeluszem na głowie.

W naszej szkole dzieci także świętowały ten dzień. Najpierwobejrzeliśmy prezentację, z której dzieci dowiedziały się kilku faktów zhistorii tego święta. Następnie nauczyły się „patrykowych” słówek. Nie zabrakłotradycyjnych symboli i oczywiście irlandzkich tańców. Zresztą zobaczcie sami:

https://photos.app.goo.gl/qwUBZKqxzA2iGMNt6

 




Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Wólce Podleśnej składa podziękowania firmom:



· TRAFO Usługi Elektryczne Paweł Jastrząb, Aneta Jastrząb,

· Podkarpackie Centrum Hurtowe AGROHURT S.A.

· Centrum Szkoleniowe & Studio Urody "ArteNails" Aneta Ryznar



za darowizny przekazane na rzecz działalności Rady Rodziców.

Dziękuje również Andrzejowi i Barbarze Starzec za pracę na rzecz Rady Rodziców.





INFORMACJA

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNA NR 1 W RZESZOWIE


informuje, że w dniu dzisiejszym możliwe są konsultacje dla
Nauczycieli, Rodziców (prosimy o przekazanie informacji do Rodziców)

u psychologa w godzinach od 11.00 do 14.00 i u pedagoga w godzinach od
15.00 do 18.00

Przepraszamy, że tak bez uprzedzenia ale wynikło to z powodu odwołania
wizyt dzieci w dniu dzisiejszym .Specjaliści dyżurować będą pod nr telefonu 514 991 701.

PPP Nr 1 w Rzeszowie


Prosimy o śledzenie naszego fan page na którym są informacje każdego dnia

https://www.facebook.com/Poradnia-Psychologiczno-Pedagogiczna-Nr-1-w-Rzeszowie-165502701789447



NIE DAJMY ZGINĄĆ POLEGŁYM”

         To tytuł warsztatów historycznych,które odbyły się

3 marca 2021r. w klasach 8ai 8b.


Uczniowie,  korzystając z różnych źródeł wiedzy, ustalili,iż Żołnierze Wyklęci bylipatriotami, a spędzili najlepsze lata życia w polskich więzieniach,torturowani i poniżani. ŻołnierzeWyklęci, Żołnierze Niezłomni. Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego, wywodzący sięz Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy od roku 1944walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroruo niepodległą Polskę.

Poznali historię, oglądając filmy i wywiady, wielu znich- Łukasza Cieplińskiego  ps „Pług”/związanegoz Rzeszowem, Emila Fieldorfa ps „Nil”, czy ostatniego wyklętego JózefaFrantczaka ps „Laluś.


Emil Fieldorf ps Nil


Rzecz jasna nie zapomnieliśmy o kobietach zwanych Pannami Wyklętymi. Omówiliśmy ich heroizm na przykładzie postawy DanutySiedzikówny ps ”Inka”.



Prezydent Lech Kaczyński przekazuje przyznany pośmiertnie Józefowi Franczakowi Krzyż komandorski z Gwiazdą orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie odbiera syn Marek Franczak, Lublin 2008



Uczniowie wyjaśnili również dlaczego 1 marca jest świętem Żołnierzy Wyklętych.

W 2011 roku – w 60. rocznicę zamordowania przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa członków Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – 1 marca Sejm RP ustanowił Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.


Nazakończenie warsztatów obejrzeliśmy: fragmenty koncertów upamiętniającychŻołnierzy Niezłomnych

 


orazobejrzeliśmy zdjęcia z biegów  poświęconych upamiętnieniu pamięci naszychbohaterów nazywanych „Tropem wilczym”.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3ePU1saDIX4w-KYFguP2yTnCBLw8jJdmne3j3779bHcmm7H3sbLJLjhHW5QmiECCULLvW1uz9_H9k6MIlcHWOjBllQV7ATBMMgU74AqEXSNo0ayCuncqV6rckYLwoNbLlLNmsIAvaM72rTmwJ6PZ9ZYtQ=w605-h851-no?authuser=1 

A może wprzyszłości zorganizujemy taki bieg w naszej gminie?


                                                                                               Iwona Dziągwa






Sukces w ogólnopolskim konkursie piosenki niemieckojęzycznej

Nasza uczennica Amelia Lech z klasy IV zajęła pierwsze miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL-Lieder Wettbewerb. Tematami przewodnimi konkursu były piosenki o sporcie i o zwierzętach. Naszej uczennicy sukces przyniosła kołysanka „Der kleine Löwe”- „Małe lwiątko”. Na podkreślenie zasługuje fakt, że dziewczynka uczy się języka niemieckiego dopiero pół roku. Zachęcamy do wysłuchania nagrania z występu Amelii. 

Joanna Mikołajczyk





Szkolny konkurs z języka niemieckiego „Winterwörterbuch”

Drugi z konkursów szkolnych z języka niemieckiego wchodzący w skład turnieju „Deutsch-Challenge” został rozstrzygnięty. Tym razem zadanie uczniów polegało na wykonaniu słowniczków zimowych w jak najoryginalniejszy sposób. Pojawiły się kolaże, prace rysowane, malowane, wyklejane, a nawet praca przestrzenna. Jury w składzie p. Joanna Mikołajczyk i p. Sylwia Kozdroń wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce: Lena Cisek kl. IV

II miejsce: Lena Wisz kl. IV

III miejsce: Krystian Ożóg kl. IV

Wyróżnienia:

Nataniel Ryznar kl. VI a

Jakub Wilczak kl. VI b

Hubert Walków kl. V

Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów oraz do udziału w kolejnych konkursach. 

Joanna Mikołajczyk


(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie) 



(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie) 
https://photos.app.goo.gl/Ktg7XZinijjVxsyL7
„Cukierek za życzliwość”

Nasi szkolni wolontariusze wzięli udział w konkursie fundacji Dwa Skrzydła Anioła „Cukierek za życzliwość”.  Celem konkursu jest uczenie młodzieży bezinteresownej pomocy potrzebującym. Zadanie uczestników polegało na dokumentowaniu wszelkich dobrych uczynków w założonym specjalnie w tym celu zeszycie. Zeszyty powstawały przez kilka miesięcy, jeden z nich został wybrany przez komisję szkolną i wysłany, by reprezentować szkołę w konkursie głównym. Prowadzenie zeszytów stało się dla uczniów motywacją do refleksji nad własnym zachowaniem- okazało się, że wielokrotnie czynimy dobro mimochodem, nie zastanawiając się nawet nad tym, a także, że każdy dobry uczynek daje radość nie tylko osobie, której pomagamy, lecz przede wszystkim nam samym. Uświadomienie sobie tego jest dla nas najcenniejszą lekcją i najlepszą nagrodą za udział w tym konkursie. 

Joanna Mikołajczyk

Sylwia Kozdroń





23 lutego2021r. w szkole odbył się konkurs „Dyktando z języka angielskiego” dla klasVI-VIII. 

Wzięło w nim udział 10 uczniów:

klasa VIb: Anna Smela

klasa VII: Anna Jakubowska, KarolCiosek

klasa VIIIa: WiktoriaKoszulińska, Amelia Michno, Bartłomiej Lech

klasa VIIIb: Lidia Wiercioch,Katarzyna Pietraszek, Aleksandra Iżak, Wiktoria Tomasik

Miło mi poinformować, że 

I miejsce zajęła Lidia Wiercioch

II miejsce Anna Jakubowska

a III miejsce Karol Ciosek.

Nagrody rzeczowe i pamiątkowedyplomy dla wszystkich uczestników czekają w sekretariacie szkoły.

SERDECZNEGRATULACJE!!!

MagdalenaPanek




OGŁOSZENIE

    Informujemy, że zgodnie z kalendarzemroku szkolnego w dniu 4 marca 2021r. (czwartek) w godzinach 16.30-17.30, odbędąsię indywidualne konsultacje dla rodziców. Spotkania w szkole podstawowej odbywaćsię będą poprzez konta uczniów na platformie Teams, natomiast w przedszkolupoprzez komunikator ustalony z wychowawcą grupy.

    Rodziców, którzy chcą skorzystać zkonsultacji prosimy o wcześniejsze poinformowanie wychowawcy klasy o potrzebiekontaktu z danym nauczycielem.

Dyrektor Renata Poźniak



OPŁATA ZA WYŻYWIENIE W SZKOLE

marzec 2021 R.

 

 DLA KLAS I SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

(UWZGLĘDNIONO ODPISY OD 23.02-4.03.2021)

 

15 x 1,60 TYLKO ZUPA -24,00 ZŁ

15x  3,20 TYLKO II DANIE-48,00ZŁ

15  x  4,80  CAŁY OBIAD ( I+ II DANIE) – 72,00 ZŁ

 

 DLA KLAS II SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

 

23 x 1,60 TYLKO ZUPA -36,80 ZŁ

23 x  3,20 TYLKO II DANIE-73,60

23  x  4,80  CAŁY OBIAD ( I+ II DANIE) – 110,40 ZŁ

 

 DLA KLAS III SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

(UWZGLĘDNIONO ODPISY OD 2.03-8.03.2021)

 

18 x 1,60 TYLKO ZUPA -28,80 ZŁ

18 x  3,20 TYLKO II DANIE-57,60 ZŁ

18  x  4,80  CAŁY OBIAD ( I+ II DANIE) – 86,40 ZŁ





https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dML61sF1uE-jnnxnlytmecC0Ry15JvU-jdshx4sfx2Ule_SienHNDcEGq91NFhRPiCfuNyBvzHNShw4kOGUF194-XiKAfyIg_8sJjD_nXpoCSUeL-0ByFUo2rZxROMHeQRj9VT8aVgbx92TeK2-f2X7A=w662-h937-no?authuser=1





SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZNEGOINTERNETU


W lutym, jak co roku, nasza szkoła włącza się w akcję promującąbezpieczne zachowania w Internecie w ramach Szkolnego Dnia BezpiecznegoInternetu. Organizacja tego przedsięwzięcia jest odpowiedzią na zagrożenia, zjakimi możemy się spotkać każdego dnia. To doskonała okazja, aby w sposóbprzyjemny i bezstresowy przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w przestrzeniinternetowej, dowiedzieć się, jak reagować w obliczu zagrożenia, a wreszcie –stać się rozsądnym użytkownikiem sieci.

            Dlaczego jest to tak ważne? Zpewnością, odpowiedź na to pytanie jest jasna. Jednak właśnie te najbardziejoczywiste informacje, tak często pomijane, decydują o naszym bezpieczeństwie. Dlatego zagadnienie to jest istotne – ponieważ nakażdego nakłada odpowiedzialność za siebie i innych.

XXI wiek jest przecież czasem szerokich horyzontów inowych możliwości, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu wydawały się czystąabstrakcją. Internet każdego dnia oferuje nam mnóstwo szans, pozwala na rozwój(szybszy, niż kiedykolwiek wcześniej), a także na zawieranie znajomości idołączenie do społeczności o podobnych zainteresowaniach. Jednak nie możemyzapominać o tym, że medal ten ma również odwrotną stronę. Internet nie tylkooferuje nam udogodnienia i możliwości, lecz jest także źródłem niebezpieczeństw, na które narażenijesteśmy każdego dnia. Nie oznacza to oczywiście konieczności porzucenia sieci,lecz stawia nas wobec obowiązku poznania zasad mądrego korzystania z Internetu.Dobry internauta to internauta świadomy i bezpieczny.

            By stać się takim świadomymiinternautą, w równym stopniu potrzebna jest teoria i praktyka. Dobrze o tymwiedzą uczniowie klas 4 – 6, którzy wykonali plakaty oraz uczniowie klas 7 – 8,którzy wykonali prezentacje multimedialne, promujące bezpieczeństwo w sieci.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich pracami!

Justyna Kus - Buć

Katarzyna Piotrowska

DBI 2021


DBI 2021




https://lh3.google.com/pw/ACtC-3eIHVHKuA0xSaetw8bLuSznBgAeMn6CTsrT7EUAaAj2DdsftDC99oDR_SzlA1c3c4GkWCGrOznTdar5WEhbi7q_zwPwhw=w641-h937-no?authuser=5

BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI

  Od poniedziałku, 15 lutego 2021 r. nasza szkoła dołączyła do akcji czytelniczej przygotowanej przez "Bibliotekę w Szkole" pt. "Bilet powrotny do biblioteki".

Uczniowie kl. I-III otrzymali bilety powrotne do biblioteki. Znajdują się na nich ikonki, a na odwrocie legenda jakie kategorie książek ilustrują. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii. Po oddaniu nauczyciel - bibliotekarz kasuje odpowiednią ikonkę. Po skasowaniu całego biletu uczniowie otrzymują pamiątkowe dyplomy.

Akcja jest formą zabawy, do której serdecznie zapraszam również rodziców.

Agata Kozłowska




 

14 lutego to Dzień Świętego Walentego – tzw „Walentynki”. Wpisał się on już w harmonogram naszych szkolnych imprez.Co roku staramy się, aby ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy. Nie obchodzimygo jako typowy dzień zakochanych, ale przede wszystkim jako dzień okazywaniasobie życzliwości, serdeczności i ciepła.

Szkolna poczta walentynkowa w naszej szkole jest jużtradycją i cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, a zdalne nauczanie w ogóle nie przeszkodziło w jej organizacji J.

Wszyscy nasi uczniowie z klas I-III, którzy chcieliprzekazać życzenia swoim  sympatiomwykonali podczas zajęć świetlicowych piękne, kolorowe kartki i laurki, a następniewrzucili je do specjalnie przygotowanego pudełka.

Trzeba przyznać, że nasz szkolny listonosz miał pełne ręceroboty, ponieważ kartek i życzeń było bardzo dużo J. Nie brakło również wyrazów sympatii dla Dyrekcji Szkoły,nauczycieli i wychowawców .

W tym dniu dominował kolor czerwony, a szkolne korytarzebyły udekorowane w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych i wprowadziływszystkich w miły nastrój J.

Do zobaczenia już za rok J



(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)
https://photos.app.goo.gl/vR9SS3yBRSCcQQ9T6

PASOWANIE NA CZYTELNIKA


    W piątek, 5 lutego 2021 r. odbyło się w naszej szkole PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW biblioteki szkolnej uczniów kl.I.

    Ze względu na obecną sytuację i procedury bezpieczeństwa w związku z pandemią Covid-19 miało ono nieco inny przebieg niż w latach ubiegłych, bo odbyło się w sali lekcyjnej.

Uczniowie poznali budowę książki, podstawowe działy literatury przeznaczone dla nich, obowiązki czytelnika oraz zasady korzystania z wypożyczalni biblioteki szkolnej.

Nie obyło się również bez małego testu na rozpoznawanie bohaterów znanych baśni, który zdali wspaniale. 

Potem nadszedł moment samego pasowania i uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie:

My uczniowie pierwszej klasy

uroczyście przyrzekamy,

że będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy

i wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą,

obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą.

Przyrzekamy!

  Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali zakładki do książek.

   W kolejnym tygodniu nadszedł czas na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Nowi czytelnicy, w grupach 3-osobowych przychodzili do biblioteki aby samodzielnie wypożyczyć pierwszą książkę.


https://lh3.google.com/pw/ACtC-3c6LwrSoW_rzj3YwfcXLSYuop59vBmr3JJ5dtx3_tuJ7Qr7MJKF6X5JYuZq0XUoCDyddwB9nEvjOGgPIKA6p80zFMD60Q=w1250-h937-no?authuser=5
https://lh3.google.com/pw/ACtC-3eO_qP0eRcDWTS-RKyZlRtA5f9djpTzx5OwS7m-1OtAGwemtZJITSMeg_hop4PplTGxXlknv2vfALjupJCUMUacURsRXA=w1250-h937-no?authuser=5


OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY „FRASZKA”        

         Do tegorocznej edycji OgólnopolskiegoKonkursu  Polonistycznego „Fraszka” przystąpiło 12 uczniów znaszej szkoły.  Ze względu na  trwającą  pandemię został on przeprowadzony on-line za pomocąspecjalnie przygotowanej platformy.  Miłonam poinformować, iż Komitet Organizacyjny docenił  wiedzę z zakresu języka ojczystego naszychwychowanków .

         Jury przyznało dyplomy uczennicom, któreuzyskały bardzo wysoki wynik z testu - Lidii Wiercioch z klasy VIIIb oraz Annie Smeli  z klasy VI b.

       Gratulacje należą się także tym uczniom,którzy zdobyli w tym konkursie wyróżnienie. Oto lista nagrodzonych:

Amelia Michno kl. VIII a

Dominika Stec kl. VII

Aleksandra Drzał kl. VII

Katarzyna Pietraszek kl. VIII b

Kuźniar Bartłomiej kl. VI b

Pozostałym uczestnikom konkursu przekazano dyplomy uznania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w takiejformie sprawdzania wiedzy  i mamynadzieję, że spotka się ona z zainteresowaniem również w przyszłym roku.

                                                                                           Justyna Polanowska

                                                                                           Dariusz Czyjt



PODZIĘKOWANIE

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,uczniowie szkoły i wychowankowie przedszkola składają serdeczne podziękowania:

Panu Tomaszowi Badurze za pomoce przekazanedla uczniów;

Panu Rafałowi Lechowi za założenie dzwonkana szkole;

Pani Anecie Ryznar za materiały przekazanedo szkoły;

Państwu Magdalenie i Bartłomiejowi Drupka za zakupwyposażenia na przedszkole;

Drużynie LKS za odśnieżanie terenu wokół szkoły;

Panu Józefowi Lechowi  oraz Jakubowi Lechowi za pomoc w odśnieżaniudachu.



(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)

https://photos.app.goo.gl/kpsuGY4EUCVptz8Q7

TYDZIEŃ MATEMATYKI


    W dniach od 8 do 12 lutego w naszejszkole dla uczniów klasy drugiej i trzeciej w ramach realizowanej innowacjipedagogicznej „Lubię matematykę” został zorganizowany „Tydzień matematyki”.Codziennie w pracowni komputerowej uczniowie wykonywali zadania, ćwiczenia itesty  na platformach edukacyjnych,utrwalając i doskonaląc w ten sposób biegłość w liczeniu iumiejętności praktyczne.

    Przeprowadzonycykl zajęć cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Zaproponowane formy imetody pracy sprzyjały aktywności każdego dziecka, umożliwiały pracę we własnymtempie. Uzyskiwanie od razu, po ukończeniu ćwiczenia  informacji zwrotnej o ilości poprawniewykonanych zadań motywowały i mobilizowały wszystkich do jeszcze większegowysiłku.

                                                                                Anna Mitał

                                                                               Grażyna Wolanik





(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)

https://photos.app.goo.gl/LkjwU8mKAqtGHr5Q7

Bal karnawałowy

    W pierwszychdniach lutego w klasach 1-3 odbyły się zabawy karnawałowe. Ze względu na czas pandemii, każda klasabawiła się w innym dniu. Dla wszystkich był to dzień niezwykły,  wyczekiwany zniecierpliwością.  Dzieci przebrane byłyza  bohaterów znanych bajek:  kotki, królewny,czarownice,  rycerzy, piratów,policjantów, Spider-Manów, Harry Pottera itd. Uczniowie świetnie siębawili w swoim gronie. Muzyka porwała wszystkich do tańcaw rytm ulubionych melodii. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na soczekoraz słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcia.

Mitał Anna

Wolanik Grażyna

Wis-Zając Anita



SZALONE LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO NA ŚNIEGU


    Korzystając z tegorocznej zimowej aury,niektóre  lekcje wychowania fizycznego wklasach 1-3 odbywają się na świeżym powietrzu, na śniegu.

    Głównym celem prowadzonych  zajęć jest: uczenie sposobów  spędzania czasuwolnego zimą, kształtowanie umiejętności właściwego doboru ubioru do warunków atmosferycznych, hartowanieorganizmu , wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie zabawzimowych,  współpraca w zespole.

    Za każdym razem  zabawa była fantastyczna.  Dzieci robiły ślady na śniegu, tropiły innychpo śladach, pokonywały tor przeszkód, zmierzyłysię w wyścigach na sankach,  budowały ze śniegu bałwankowerodziny.  Kolejną zimową atrakcją była„śnieżna wojna”, rzuty kulkami do celu, nie zabrakło również śnieżnych aniołów.

    Było super! A oto nasza fotorelacja.

Możdżeń Agnieszka
Mitał Anna
Wolanik Grażyna 
(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)
https://photos.app.goo.gl/AAKitcQux7WnZvye7




Pasowanie na ucznia

02 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania naucznia. Był to wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdegoucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, żepotrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częściąuroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie na sztandar szkoły orazpasowanie przez Panią Dyrektor.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacjeszkolne, nie zabrakło też upominków od rodziców i kolegów z drugiej klasy.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielusukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)

https://photos.app.goo.gl/is7zMPV2ZUhtmo3p7







Trwająca wNaszej szkole już kolejny rok akcja zbiórki plastikowych nakrętek cieszy siędużym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. Dzięki ogromnemu zaangażowaniudzieci , rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły , współpracy Szkolnego KołaCaritas oraz Samorządu Szkolnemu zebraliśmy tysiące kolorowych nakrętek iprzekazaliśmy do rzeszowskiego Hospicjum.

 

„Małe rzeczywykonane z serca urastają do rzeczy wielkich”.

 

Tego typu akcjeuwrażliwiają młodych ludzi na losy innych, uczą bezinteresownej pomocy, adodatkowo korzysta na tym przyroda – ponieważ nakrętki nie trafiają nawysypiska śmieci, nie przyczyniają się do degradacji naszego naturalnegośrodowiska.

 

Nakręć swoją rodzinę kolegów i bliskich.

 

Kochani zachęcamy nadal do zbierania plastikowych nakrętek.

 

Akcja trwa nadal!!!


Agnieszka Możdżeń

Agata Kozłowska


OPŁATA ZA WYŻYWIENIE W SZKOLE

LUTY 2021 R.

 DLA KLAS I-III SZKOŁYPODSTAWOWEJ 

 

20 x 1,60 TYLKO ZUPA -32,00 ZŁ

20 x  3,20 TYLKO IIDANIE- 64,00ZŁ

20  x  4,80  CAŁYOBIAD ( I + II DANIE) – 96,00 ZŁ



    Od poniedziałku, 1 lutego br.obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienionezostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzonomożliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

    Uczniowie klas I–III szkółpodstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukęstacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznychMEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

    Uczniowie klas IV–VIII szkółpodstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkółponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształceniazawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych iszkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć sięzdalnie.




Semestr I rok szkolny 2020/2021