Misja szkoły

Jesteśmyszkołą, która kształtuje wśród naszych uczniów i wychowankównajistotniejsze w życiu każdego człowieka wartości idokonujemy ich hierarchizacji zgodnie z chrześcijańskim systememwartości. Pragniemy, by w myśl świętej Królowej Jadwigi, którajest patronką szkoły podstawowej i gimnazjum, dzieci imłodzież naszej szkoły „żyli mądrze i czynili dobro”.
   Wpajamy takie cnoty jak: wiara, miłość, roztropność imęstwo. Stawiamy na indywidualny rozwój każdego ucznia.Budujemy w naszych wychowankach poczucie własnej wartości,podmiotowości i bezpieczeństwa. Wdrażamy do kreatywnegoposzukiwania prawdy i piękna w świecie.  Na kolejnych etapachedukacyjnych stwarzamy warunki, aby na drodze rzetelnej pracy, każdymiał szansę osiągnięcia celów życiowych i odnalezieniawłasnego miejsca w świecie.

Temyśli  przyświecają naszym wszelkim działaniom wychowawczymi dydaktycznym.

Pragniemy,by uczniowie naszej szkoły postępowali zgodnie z  przesłaniem naszej patronki św. Królowej Jadwigi zawartym w słowachśw. Jana Pawła II: „Nie miłujmy słowem i językiem, aleczynem i prawdą”.