Szkoła dziś

Decyzja o wybudowaniu nowego budynku szkoły w Wólce Podleśnej została pojęta przez Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły, powołany w dniu 20.03.1986r. na Zebraniu Wiejskim. Do tej pory młodzież szkolna uczyła się w starym, małym przestrzennie budynku wybudowanym w 1923 roku. W 1990 roku na przygotowanej działce rozpoczęto wykop fundamentów. Większość prac przy budowie mieszkańcy wsi zobowiązali się wykonać w czynie społecznym.

Budowa szkoły trwała 3 lata. Odbiór techniczny i przekazanie budynku do eksploatacji odbyły się 20 sierpnia 1993 roku.

Uroczysterozpoczęcie pierwszego roku szkolnego w nowym budynku odbyło się 1 września1993 roku. Wielu znakomitych gości wzięło udział w tym wydarzeniu.

Zespół Szkół wWólce Podleśnej funkcjonuje od 1.09.2003 r., a w jego skład  do września 2012 r. wchodziły  szkoła podstawowa i gimnazjum oraz oddziałyprzedszkolne. Od 1 września 2012 r. zespół został poszerzony o przedszkole. 10listopada odbyło się uroczyste otwarcie Publicznego Przedszkola w WólcePodleśnej w nowo wybudowanym budynku, który został połączony z budynkiemszkoły. W pomieszczeniach przedszkolnych została oddana do użytku nowa stołówkawraz z zapleczem kuchennym, z której korzystają najmłodsze dzieci oraz wszyscychętni uczniowie. Rok 2017 przyniósł nam kolejną reformę oświaty, którazaowocowała wygaszaniem klas gimnazjalnych. Od września tego roku w składZespołu Szkół w Wólce Podleśnej wchodzi 8-klasowa Szkoła Podstawowa im. ŚwiętejKrólowej Jadwigi w Wólce Podleśnej oraz Publiczne Przedszkole w WólcePodleśnej.

Zespół Szkółdysponuje bardzo dobrą bazą dydaktyczną, tj.pełnowymiarową salą gimnastyczną wyposażoną w sprzęt sportowy umożliwiającywszechstronny rozwój fizyczny uczniów oraz rozwój umiejętności w zakresie gierzespołowych, sale lekcyjne wyposażone w pomoce dydaktyczne, środkiaudiowizualne, dwie pracownie komputerowe, bibliotekę szkolną. W szkole działaświetlica szkolna, która zapewnia opiekę dzieciom rodziców pracujących  w godzinach rannych i popołudniowych.  Przy szkole zorganizowana jest również dla uczniówświetlica profilaktyczno-wychowawcza.