(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)

DNI WARZYWNO – OWOCOWE

Po wakacyjnej przerwie kontynuujemy w naszej szkole DniWarzywno – Owocowe. Są one jednym z elementów mających na celu promowaniezdrowego trybu życia i odżywiania naszych uczniów i wychowanków.

We wrześniu owocemwiodącym było jabłko, a w październiku gruszka. Uczniowie przynosili je doszkoły i jedli na drugie śniadanie.

Ci, którzy spożywają wszkole obiady otrzymali owoce na deser. Za każdym razem  mogli również zjeść pyszną marchewkową sałatkę,którą przygotowały panie kucharki.

W październiku uczniowie klassiódmych, na lekcjach biologii poświęconych zdrowemu odżywianiu, przygotowalina drugie śniadanie sałatki i kanapki obfitujące w świeże warzywa. Dodatkowogrupa uczniów przedstawiła opracowany wcześniej projekt poświęcony zdrowemuodżywianiu w Rosji i Bułgarii. Szczególną uwagę zwrócili na sposóbprzygotowywania kanapek w tych krajach.

Na dolnym korytarzu zostały wykonane gazetki tematyczne. Byłosmacznie i zdrowo.

Małgorzata Proskura - Buczak

ZAJĘCIA W RAMACH "AKADEMII UWIELBIAM" W KLASIE 3 GIMNAZJUM

Wramach Programu Akademia uwielbiam.pl uczniowie klasy trzeciej gimnazjalnejprzygotowywali swoje ulubione potrawy...

WYJAZD DO MUZEUM REGIONALNEGO I BIBLIOTEKI GMINNEJ W ZACZERNIU

DNI  WARZYWNO – OWOCOWE

Co miesiąc w naszej szkole odbywa się w każdą przedostatnią środę DzieńWarzywno – Owocowy. Poprzedza go wykonanie gazetki tematycznej na korytarzuszkolnym, na której znajdują się informacje, ciekawostki, przepisy na potrawy,pochodzenie, metody uprawy dotyczące warzywa lub owocu królującego w tymmiesiącu. Uczniowie do szkoły przynoszą to warzywo lub owoc, a następnie wczasie przerwy śniadaniowej konsumują go. We wrześniu królowało jabłko, wpaździerniku – marchewka, w listopadzie – banan, a w grudniu gruszka.
W listopadzie uczniowie klasy VII w czasie zajęć z biologii dotyczących zasadprawidłowego żywienia wykonali jadłospisy oraz kolorowe kanapki.

PROGRAM EDUKACYJNY "AKADEMIA UWIELBIAM"

Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym "Akademia Uwielbiam", dzięki któremu uczniowie zyskają szeroką wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zasad odżywiania, niemarnowania żywności i gotowania. Dodatkowo w ramach Akademii Uwielbiam przewidziane zostały konkursy, w których uczniowie, klasy i całe szkoły mogą walczyć o atrakcyjne nagrody.

Akademia Uwielbiam jest skierowana do uczniów i nauczycieli klas VI-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Program stanowi kontynuację idei projektu „Lubella inspiruje i edukuje”, która przez trzy edycje edukowała uczniów o potrzebie komponowania zbilansowanych i zróżnicowanych posiłków z uwzględnieniem produktów zbożowych.

Celem programu jest edukacja młodzieży na temat podstaw zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. W tym roku organizatorzy poszli jednak o krok dalej i poszerzyli zakres tematyczny programu. Uczestnicy Akademii Uwielbiam dowiedzą się nie tylko, jak powinno wyglądać prawidłowe i racjonalne odżywianie. Akademia Uwielbiam uczy także właściwych zachowań związanych z niemarnowaniem żywności i doceniania wartości wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także radości z gotowania.

WYJAZD DO MUZEUM REGIONALNEGO I BIBLIOTEKI GMINNEJ W ZACZERNIU

SZKOŁA PROMUJĄCAZDROWIE