30 KWIETNIA – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA I AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCE DZIEŃ 3 MAJA – ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI

Dnia 30 kwietnia 2014 roku wnaszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 223 rocznicy UchwaleniaKonstytucji 3 Maja.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa IIgimnazjum pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Możdżeń  przygotowała część artystyczną o polityczneji narodowej wymowie.

Uroczystość tę uświęcił wprowadzony sztandar oraz odśpiewanyHymn Narodowy, po którym nasi młodsi koledzy z oddziału zerowego zaprezentowali krótki program nt. Święta Flagipolskiej.

Historię uchwalenia Konstytucji 3 maja przypomnieliwszystkim uczniowie klasy II, recytując fakty z historii Polski, śpiewającpieśni patriotyczne i przedstawiając przygotowaną prezentację multimedialna.

Rocznica ta obchodzona jest przez ponad 200lat i nieprzeszkodziły jej represje ani rozbiory przez wszystkie lata. Polacy widzą wniej symbol politycznych dążeń do odrodzenia.

Kilkadziesiąt lat temu i dzisiaj rocznica ta jest dumą dlaPolaków.

Przygotowana akademia utrwalił ważne fakty historyczne,które młody człowiek powinien poznać i zapamiętać i przekazać dalej budując swoją postawę patriotyczną.

Album ze zdjęciami Google+ - „30 KWIETNIA – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA I AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCE DZIEŃ 3 MAJA – ROCZNICĘ UCHWALENIA KON”