75 ROCZNICA UTWORZENIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

W piątek 27 września w całej Polsce wywieszono flagi i włączonosyreny ku czci poległych i żyjących członków Polskiego Państwa Podziemnego. Wprzeddzień rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego w naszej szkole równieżuczestniczyliśmy w niezwyklej lekcji historii, w której uczniowie gimnazjumprezentowali struktury i działalność wyjątkowego Państwa, które działało w rzeczywistościokupowanej Polski w czasie II wojny światowej. Dla uczestników tego spotkania byłato okazja do przeżycia tragizmu wojny, uznania bohaterstwa, patriotyzmuwalczących o Polskę , często młodych ludzi, na pewno odważnych, ponoszących najwyższącenę – życie. Minutą ciszy, przy wyciu syren , uczciliśmy pamięć poległych.

75 ROCZNICA UTWORZENIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

Album ze zdjęciami Google+ - „75 ROCZNICA UTWORZENIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO”