Akademia upamiętniająca rocznicę zbrodni katyńskiej

W dniu 10 kwietnia 2015 r., w 75rocznicę zbrodni katyńskiej i 5 rocznicę katastrofy samolotu z polską delegacjąudającą się na obchody rocznicowe, w naszej szkole odbyła się uroczystaakademia upamiętniająca te wydarzenia.

Uczniowie klas V, VI oraz II gimnazjumprzedstawili przejmujący program słowno-muzyczny przypominający o tragicznychlosach uczestników kampanii wrześniowej.

Motywem przewodnim były krzyże-znaki wszystkich niewinnych ofiar, znaki zwycięstwa prawdy i przebaczenia.

Zebrani na akademii w ciszy iskupieniu uczestniczyli w uroczystości zakończonej zapaleniem zniczy przy„Dębie pamięci” poświęconemu synowi ziemi rzeszowskiej, poległemu w Katyniukapitanowi Franciszkowi Gwizdakowi.

Akademia upamiętniająca rocznicę zbrodni katyńskiej

Album ze zdjęciami Google+ - „Akademia upamiętniająca rocznicę zbrodni katyńskiej”