Akcja "Sprzątanie świata" 2015

W dniu 18.09.2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Zanim jednak przystapiono do akcji,  dzieci zostały wprowadzone w czasie godzin wychowawczych w tematykę dbania o środowisko. Rozmawiano  o konieczności nieśmiecenia i nieniszczenia przyrody, o tym ,jakich zasad przestrzegać i jak zachowywać się w czasie zbierania śmieci.

Gdy nadszedł dzień sprzątania, uczniowie pełni zapału, zaopatrzeni w rękawiczki i odpowiednie worki ruszyli w teren. Przedszkolaki i dzieci młodsze sprzątały obszar przy szkole, dzieci starsze z klas IV - VI miejsca koło boiska wiejskiego i za sklepem, a młodzież gimnazjalna pobocza drogi do Jasionki.

W tym dniu w szkole w czasie dużych przerw odbył się Happening, który przygotowała klasa VI wraz ze swoją wychowawczynią. Uczniowie pikietowali z pięknymi transparentami, na których widniały hasła o tematyce ekologicznej. Został również zorganizowany konkurs "Łowcy Baterii".

Akcja miała na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz naukę odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Co roku dzięki takiej akcji  w całym kraju zbiera się setki ton śmieci. Niestety  liczba ich nie maleje, na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka śmieci, lecz zmiana nawyków w codziennym życiu polegająca  m.in. na robieniu świadomych zakupów (kupowanie rozważne, w opakowaniach ekologicznych, nabywanie rzeczy trwałych, wielokrotnego użytku), unikaniu  tworzenia odpadów i odpowiednie nimi gospodarowanie.

Sprzątanie świata 2015

Album ze zdjęciami Google+ - „Sprzątanie świata 2015”

Sprzątanie Świata 2015

Album ze zdjęciami Google+ - „Sprzątanie Świata 2015”