Akcja "Sprzątanie Świata" 2016

Akcja SprzątanieŚwiata ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów orazodpowiedzialności za środowisko naturalne.

Przedwyruszeniem  w teren , nauczyciele –wychowawcy, jak co roku, przygotowali naszych uczniów i wychowanków do udziałuw Akcji. Między innymi poruszali temat odpowiedzialności każdego człowieka zaśrodowisko w jakim żyje, w tymdbania o czystość i nie niszczenia zasobów przyrody. Zwracali uwagę na istotęsegregacji odpadów w celu recyklingu. Zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznegodla nich sprzątania terenu oraz zachowania i dbania o bezpieczeństwo.

16.09.2016 roku  uczniowie i wychowankowie pełni zapału,zaopatrzeni w rękawiczki i odpowiednie worki ruszyli w teren. Przedszkolaki idzieci młodsze sprzątały teren przy szkole, oraz obszar wokół  boiska wiejskiego, dzieci z klas IV - VI terenza sklepem, w kierunku kościoła oraz „Nowe Miasto”, a młodzież gimnazjalna poboczadrogi w kierunku  Jasionki.

Wzmocnieniemnaszego szkolnego udziału w ogólnoświatowej akcji było, wykonanie przez uczniówpodczas godzin z wychowawcą plakatów nt „Apel do mieszkańców – zadbajmy ośrodowisko wokół nas.” Zostały one wyeksponowane na wystawie,  na parterze w przejściudo przedszkola. Tam też na tablicy została wykonana gazetka nt. tegorocznejakcji.

Pamiętajmy o tym,aby wszyscywłączali  się w ochronę naszegośrodowiska. Robili świadome zakupy m. in. kupowanie rozważnie, w opakowaniach ekologicznych,nabywanie rzeczy trwałych, wielokrotnego użytku, unikanie tworzenia odpadów iodpowiednie  nimi gospodarowanie. Tylko zmiana nawyków w codziennym życiumoże pomóc naszemu środowisku.