AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Przedszkolaki z WólkiPodleśnej 20 września jak co roku, brały udział w ogólnoświatowej akcji„Sprzątanie świata”. Akcja ta ma na celu podejmowanie wspólnych  działań na rzeczposzanowania środowiska a tegorocznym tematem było: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".
            Dzieci na zajęciach rozmawiały o sposobach dbania ośrodowisko, uczyły się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, segregować śmieci a wkonsekwencji dzięki temu nie zaśmiecać ani nie niszczyć środowiska.
            Najważniejszym działaniempodjętym przez dzieci było oczywiście posprzątanie placu przedszkolnego orazterenu w okolicy przedszkola. Dzieci zaopatrzone w rękawice i worki chętnieprzystąpiły do pracy. Najmłodsi pomagali w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego, adzieci starsze wyszły poza teren przedszkola, gdzie zebrano kilka workówśmieci. Dzięki temu wokół przedszkola w Wólce Podleśnej zrobiło się czysto iprzyjemnie.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)