BEZPŁATNE BADANIA PARAZYTOLOGICZNE

Informacje dlarodziców dzieci 5-6 letnich

dotyczącepobierania materiału do badań parazytologicznych

1.Rodzic otrzymuje zestaw do badań zawierający:

-pojemnik na kał,

- szkiełko do pobrania wymazu w kierunku owsicy,

-instrukcję pobierania materiału,

-formularz do wypełnienia do wydania wyniku,

-ulotkę informacyjną co warto wiedzieć o pasożytach jelitowych u dzieci.

2.Ważne aby dostarczyć do badania pełny zestaw tj. próbkę kału, wymazokołoodbytniczy oraz wypełniony formularz z danymi osobowymi dziecka iadresem do korespondencji.

3. Pootrzymaniu zestawu do badań  próbki  pobrać wg załączonej instrukcji.

Wprzypadku gdy wypróżnienia są rzadko, pobrany do badania kał można przechowywaćw chłodnym miejscu (np. w lodówce) do 4 dni, natomiast wymaz pobrać ranow dniu dostarczenia do przedszkola.

4.Każdy uczestnik otrzyma sprawozdanie z badań na adres podany w formularzu.Wyniki badania będą utajnione – znane tylko rodzicom.

5.Jeśli pobrali państwo zestaw do badań, a nie udało się pobrać materiału,prosimy o zwrot czystego zestawu.

W naszymprzedszkolu pełny zestaw do badania będzie rozdawany przez nauczycieli w dniu 26.10.2018 r.

Wymazy i próbki będzie można składać w dniu 30.10.2018 rdo pojemnika z podpisem „Próbki do sanepidu”.

Proszę rodziców dzieci 5-6 letnich chętnych do udziału wprojekcie o zgłaszanie się do wychowawców przedszkola.