BIESZCZADZKIE BAJANIE - 10 MAJA 2017

10 maja naszą placówkę odwiedzili aktorzy Teatru Bazylz przedstawieniem pt. Bieszczadzkiebajanie. Baśń ludowa przeniosła dzieci przedszkolne oraz uczniów szkołypodstawowej do zapomnianego świata bieszczadzkich osadników. Aktorzy pokazaliżycie, tradycje i obyczaje łemkowskiego ludu, opierając się na Baśni o złej Ewie, co sobie diabła za mężawzięła.
            Utwór opowiadał o złejdziewczynie, która nikogo nie szanowała i pracować się jej  nie chciało.  Marzenia Ewy, które spełniał znaleziony inkluz dotyczyły beztroskiego życia,pięknych strojów i tańca. Niestety czekał ją zły koniec – została żoną diabła,a w końcu zamieniła się w kamień.

Baśń uczyła,że w życiu ważna jest dobroć, uczynność, miłość  i pracowitość – takimi cechamipowinniśmy się wszyscy kierować w codziennym życiu.