BohaterON- włącz historię!

W miesiącu październiku nasza szkoła razem zprzedszkolem włączyła się w ogólnopolską kampanię mającą na celuupamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego orazpromocję historii Polski XX wieku. „BohaterON w Twojej Szkole” to projektedukacyjny, który polegał na zorganizowaniu akcji tworzenia laurek i pisanialistów do żyjących powstańców.

Wszystkie klasy szkoły podstawowej oraz grupy 4-5 i5-6-latków uczestniczyły w prowadzonych zajęciach poświęconych tematyce powstaniawarszawskiego oraz losów powstańców. Z pomocą mapy, osi czasu orazprzykładowych ćwiczeń, dzieci z zainteresowaniem słuchały o wydarzeniach zroku 1944. Po zajęciach teoretycznych nadszedł czas na zadania praktyczne.Podzieleni na grupy zmierzyli się między innymi z poszukiwaniem bezpiecznejdrogi, a także wskazywaniem odpowiednich sprzętów, które pozwoliłyby powstańcomna zbudowanie barykady. Wykonywali również karty pracy i z zapałemkolorowali symbol Polski Walczącej oraz lilijki harcerskiej. Na koniecprzedszkolaki, a także dzieci z klas 1-6 wykonały laurki dla walczących o nasząstolicę. Młodzież z klas 7 - 8 napisała wiele pięknych, osobistych iwzruszających listów. Chociaż sztuka pisania ich powoli zanika, nasi uczniowiewykazali się dobrym stopniem jej opanowania. Teraz pozostaje czekać naodpowiedzi powstańców.

Łącznie przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowejstworzyli i napisali ponad 170 laurek i listów!

Po zakończonych pracach, całość została wysłana doFundacji ROSA, która przekaże życzenia i prace dzieci Powstańcom.

Może wprzyszłym roku zorganizujemy akcję pisania kartek dla całej społecznościlokalnej?

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)