Dofinansowanie zakupu podręczników

OGŁOSZENIE

Rodzicedzieci z klas I-IV szkołypodstawowej, którzy zamierzają ubiegać się o dofinansowanie podręczników wramach rządowego programu „Wyprawkaszkolna” proszeni są o pobranie wniosków (pliki do pobrania na dole strony)

Uprawnienia dodofinansowania zakupu podręczników wynikające z rozporządzenia:

Kryteria dochodowe: dochód 504,00 zł /os w kl.I    oraz    dochód 351,00zł/os w kl. II-IV

Kryteria zdrowotne:  uczniowie słabowidzący; niedosłyszący; zupośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim; z niepełnosprawnościami sprzężonymi,w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność w/w.-posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego( orzeczenie).
Kompletne (wypełnione) wnioski wraz z niżej wymienionymi załącznikami należyskładać do Dyrektora Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej w terminie 5 października 2012 r. (poprzedni termin to do 6 września 2012 r.).

Wymagane załączniki:

1. Zaświadczenie o wysokości dochodów netto, za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku, wystawiane przez zakład pracy lub w uzasadnionych przypadkach oświadczenie o wysokości dochodów (druk do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły ).
  2. W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia z kryterium zdrowotnego zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów- należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
  3. Jeżeli rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej w formie zasiłku stałego lub okresowego- zamiast zaświadczenia o dochodach- zaświadczenie o wysokości świadczeń pieniężnych, wystawiane przez GOPS.
  4. W przypadku trudnej sytuacji rodziny i przekroczenia kryterium dochodowego należy dołączyć uzasadnienie korzystania z programu.
  5. Zaświadczenie o wysokości posiadanych gruntów- hektarów przeliczeniowych, wystawiane przez Urząd Gminy- Referat Podatków lub oświadczenie.
  6. Faktura VAT za zakup podręczników wystawiona na dziecko, rodzica lub opiekuna prawnego, lub rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników. W przypadku oświadczenia należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków w ramach tego programu.

Dyrektor Zespołu Szkół wWólce Podleśnej