Dziecięcy Uniwersytet Techniczny 2018

17września o godz. 10.00 ruszy rejestracja online na nowy semestrzajęć Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Ponownie ponad 1350dzieci zasiądzie w studenckich ławach, aby odkrywać fascynujący światnauki.

Nazajęcia mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych wwieku 7-12 lat. Zapisy odbywają się online poprzez konto utworzone nastronie www.dolina-wiedzy.pl/dut.Rejestracja będzie aktywna od 17 września od godz. 10.00 do 24 września 2018 dogodz. 23.59.59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są nastronie organizatora (zakładka Rejestracja).Zajęcia odbywają się w pięciu miastach: Rzeszowie, Mielcu, Dębicy,Ustrzykach Dolnych oraz Stalowej Woli.

ZajęciaDUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, aletakże doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy orazpopularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy zinteresującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontówi samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Semestrzimowy to pięć zajęć wykładowych czyli pięć ciekawych tematów, wśród którychnie zabraknie fizyki, matematyki,  ale także elementów psychologii iarcheologii. Podczas zajęć studenci nowego semestru DUT sprawdzą czy możnazzielenieć ze złości, dowiedzą się czy liczą lepiej niż kalkulator, będątestować swój mózg, poznawać tajniki laboratorium archeologa, a także uczyć sięjak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Zajęcia DziecięcegoUniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację WspieraniaEdukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziłaPolitechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisałaumowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT. Wykładyodbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu,Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Rzeszowie na zajęcia mogązapisywać się dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Dębicy zamieszkałena terenie powiatu dębickiego; w Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane sądo dzieci z uczęszczających do szkół podstawowych w gminie oraz dla dzieciz Gminy Olszanica; w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powieciemieleckim; a  Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatustalowowolskiego. Liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanychprzez Fundację wynosi już ponad 40 000 osób.

Wszelkiepytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lubpod nr tel. 17 888 60 03.