Dzień Babci i Dziadka

Tradycyjnie w styczniu odbyły się wnaszej placówce imprezy okolicznościowe z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tymrazem były dwie uroczystości. 24 stycznia Babcie i Dziadków zaprosiły dzieciprzedszkolne, zaś 30 stycznia uczniowie klas I – III. Każda grupa przedszkolnazaprezentowała swój program, na który składały się okolicznościowe wiersze,piosenki i proste układy taneczne. Z kolei uczniowie klas I-III, pod opiekąnauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, przygotowali program pt. „Kolędujemy zbabcią i dziadkiem”.

Programsłowno - muzyczny wzorowany był na dawnych „szczodrakach”. Wnuczęta piękniegrały swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki. Dopełnieniem wspaniałegowystępu były tradycyjne stroje, w których wystąpili „mali artyści”.

Babciom i dziadkom występy wnuków bardzosię podobały, czego wyrazem były gorące brawa na obydwu spotkaniach.

Dzieci wręczyły swoim babciom idziadkom upominki, złożyły życzenia, a uczniowie klas I – III dodatkowopołamali się opłatkiem. Po poczęstunku babcie, dziadkowie i ich wnuczęta mielimożliwość wspólnego kolędowania.

Takiespotkania wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych i integracjęmiędzypokoleniową. Babcie i dziadkowie chętnie w nich uczestniczą.