Dzień Europejski 2016

3czerwca 2016 już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Europejski- impreza ,która już na dobre wpisała się w nasz kalendarz artystyczny. W tym rokuodwiedziliśmy  kraje  sąsiadów- Czechy i Słowację. Jak zawsze byłato okazja , aby w zabawny i pełen humoru sposób poznać  ich historię, tradycje, położenie, ciekawemiejsca  oraz znanych artystów. Miejscemakcji przedstawienia było biuro podróży, do którego zgłosiło się małżeństwo wcelu wybrania ciekawego kraju na wakacyjny wyjazd.  Jak łatwo się domyślić, właścicielka biurazaproponowała im zwiedzenie Czech i Słowacji. Aby przekonać ich ,że to dobrywybór, zaprosiła swoich klientów do odwiedzenia najciekawszych miejsc , m.in.Pragi czy  Skalnego Miasta .Łatwo możnabyło dostrzec uroki tych miast, gdyż prowadząca posłużyła się przygotowanąprezentacją multimedialną. Po zabytkach Pragi natomiast oprowadzili widzówbohaterowie czeskiej bajki- Rumcajs i Hanka. Ponadto na scenie pojawili się popularniczescy artyści- Helena Vondraczkova, Halina Młynkowa oraz Jozin z bazin.Wszyscy wykonawcy nagradzani byli przez wykonawców gromkimi brawami. Nazakończenie  prowadząca nauczyła zebranychkilku słówek w języku czeskim , a Janosik z Maryną zaprezentowali tanecznyukład „ W murowanej piwnicy”, do którego włączyli się chętni uczniowie.  Brawa, oklaski i owacje były dla wykonawcównajlepszym potwierdzeniem, że warto podejmować takie działania w szkole ikontynuować realizację tego przedsięwzięcia w kolejnych latach.

Wykonawcy-uczniowie klasy III gimnazjum (Weronika Wisz, Wiktoria Lech, Dominika Ożóg,Sylwia Baran, Patryk Lech, Konrad Kępa, Klaudia Wilczak, Natalia Kłonicka,Wiktoria Lech, Martyna Iżak, Dominika Ruszak)

Opiekunowie-Iwona Dziągwa, Justyna Haligowska, Justyna Polanowska