"DZIEŃ KSIĄŻKOWEGO MISIA" I URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Tradycyjnie w październikutysiące dzieci na całym świecie świętuje urodziny najbardziej znanego misia –Kubusia Puchatka. W naszym przedszkolu także obchodziliśmy jego święto.

Na początku dzieci zapoznały sięz postaciami misiów występujących w innychopowiadaniach. Zaprezentowane zostały im książeczki, w których głównymibohaterami są niedźwiadki. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały jakieprzygody opisane są w poszczególnych utworach.

Następnie wszystkie dzieci udałysię na wędrówkę do Stumilowego Lasu w odwiedziny do Kubusia Puchatka. Miśzostawił przedszkolakom list ze wskazówkami, jak dotrzeć do ukrytej przez niegoniespodzianki. Po pierwszych zmaganiach z zagadkami, nadszedł czas na Kubusiowągimnastykę. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia przygotowaneprzez sympatycznego niedźwiadka. Na koniec musieli natrafić na trop, któryprowadził do słoiczka z miodem. Po dokładnym rozejrzeniu się, dzieci znalazłymiód, który smakował im tak bardzo jak Puchatkowi.

Nazakończenie każda grupa otrzymała Dyplom Przyjaciela Kubusia Puchatka iwspólnie bawiła się na przyjęciu urodzinowym niedźwiadka.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)