Dzień Książkowego Misia

W poniedziałek 15.10.2018r. obchodziliśmy w naszymprzedszkolu Dzień Książkowego Misia- Ogólnopolski Dzień Urodzin KubusiaPuchatka. Co roku w tym dniu, razem z przedszkolakami czytamy bajki,których głównymi bohaterami są misie. Poznajemy także bliżej głównego bohaterapopularnej książki „Kubuś Puchatek”.

Podczas zajęć odczytany został list do dzieci odKubusia Puchatka i otworzona została paczka z misiowymi smakołykami.

Dzieci poznały historię powstania książki oprzygodach misia „o małym rozumku” oraz bohaterów innych bajek, którychgłównymi bohaterami są niedźwiadki. Następnie oglądaliśmy i czytaliśmyksiążeczki przyniesione przez dzieci. Nie zabrakło również degustacjismakołyków przysłanych przez Kubusia Puchatka. Dzieci mogły poczęstować siębiszkoptami polanymi miodem- przysmakiem wszystkich misiów.

Na koniec każda grupa wykonywała pracę plastyczną-dzieci otrzymały sylwety Kubusia Puchatka i mogły pokolorować je dowolnątechniką.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)