Dzień Papieski

„Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości. To miłość właśnie sprawia, że człowiek urzeczywistnia siebie przez bezinteresowny dar z siebie. Miłość bowiem jest dawaniem i przyjmowaniem daru. Nie można jej kupować ani sprzedawać. Można się nią tylko wzajemnie obdarowywać” – pisał w Liście do rodzin bł. Jan Paweł II.

Słowa te przypomnieliśmy sobie podczas programu artystycznego, jaki z okazji XII Dnia Papieskiego, przygotowali członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Caritas. W tym roku przeżywaliśmy go pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Dlatego też w przygotowanym montażu nie zabrakło nawiązania do papieskiego nauczania na temat rodziny, zarówno w odczytanych tekstach jak i prezentacjach wypowiedzi błogosławionego Jana Pawła II. Dobór treści i utworów prowadził do refleksji nad życiem i konkluzji, że MIŁOŚĆ TO WIERNOŚĆ WYBOROWI. Każdy człowiek ma do przebycia niepowtarzalną drogę życia, na której dokonuje wyborów. Jak pozostać wiernym dokonanemu wyborowi w życiu kapłańskim ukazał swym życiem bł. Jan Paweł II. Ale powyższa zasada odnosi się również do życia rodzinnego. Dlatego też spotkanie naszej społeczności szkolnej, które miało miejsce 17.10.2012r. zakończyliśmy modlitwą Jana Pawła II w intencji rodzin, ich trwałości i wierności.

17 października 2012 - Dzień papieski

Album ze zdjęciami Google+ - „17 października 2012 - Dzień papieski”