DZIEŃ PAPIESKI 2018

cerkwie meczety synagogi
rozgłośnie radiowe i telewizje
gazety i ulice
kibice i piłkarze na stadionie
po przerwanym meczu

Najdalsiludzie
zobaczyli nagle
jak byłeś im bliski
Ojcze Świata

„Ojciec” (ks. Tomasz Opaliński)

Wiersz ten, w bardzo sugestywnej recytacjiucznia kl. V, wprowadził słuchaczy w tematykę XVIII Dnia Papieskiego,którego hasłem były słowa z dramatu napisanego przez Karola Wojtyłę„Promieniowanie Ojcostwa”.

Ztej okazji uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pań Joanny Mikołajczyk i Agaty Kozłowskiejprzygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony osobie, życiu i nauczaniu JanaPawła II.

Zaprezentowany on został w niedzielę, 14października 2018 r. społeczności lokalnej, w kościele parafialnym. Natomiast wszkole Dzień Papieski świętowaliśmy w środę, 17 października br.

Jak zachęcaliprezenterzy staraliśmy się, by „tegoroczny Dzień Papieski zmobilizował nas domodlitewnej wdzięczności za dar Jana Pawła II. Niech nie będzie on tylkowzruszającym wspomnieniem, lecz zaproszeniem do pójścia drogą, którą Ojciecświęty wytrwale nam wskazywał. Niech nasza postawa – zakorzeniona w wierze,miłości i prawdzie – zaowocuje uczynkami życia autentycznie chrześcijańskiego”.Byłoby to oczywiście niemożliwe bez towarzyszącej programowi atmosferzeskupienia i modlitwy, do wytworzenia której w znacznej mierze pięknym śpiewemprzyczyniła się, w kościele, schola parafialna pod kierunkiem pana EugeniuszaKoszarskiego, a w szkole – chór, z towarzyszeniem instrumentalnym pana TomaszaPiwowara. Całości dopełniły prezentacje z fragmentami homilii Jana Pawła II.

Wyrazem wdzięczności zapontyfikat Jana Pawła II było również zaangażowanie młodzieży szkolnej w oprawęliturgii Mszy św.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)