Dzień Patrona Szkoły 2013

7 czerwca nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona – Świętej Królowej Jadwigi. Obchody tego święta rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym. Następnie cała nasza społeczność zgromadziła się w szkole, aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież, poświęcony życiu i działalności patronki. Uczniowie mogli prześledzić biografię Królowej Jadwigi od jej narodzin, aż do śmierci, poznać jej osobowość oraz wartości, którym była wierna przez całe swoje życie.

Jako że nasza patronka przywiązywała wielką wagę do edukacji, kolejnym punktem obchodów tego święta była prezentacja dorobku twórczego naszych uczniów. Gimnazjaliści z klasy II zaprezentowali projekty edukacyjne, nad którymi pracowali cały rok szkolny. Oprócz ich prezentacji wystąpili uczniowie z innych klas, którzy zdobyli znaczące miejsca w licznych konkursach recytatorskich oraz wokalnych.