Dzień Patrona Szkoły 2016

8 czerwca w ZS w Wólce Podleśnej toDzień Naszego Patrona – Św. Królowej Jadwigi. W tym roku obchody rozpoczęliśmyod uczestnictwa we mszy św. odprawionej w kościele parafialnym, po której wuroczystym przemarszu, wszystkich uczniów szkół, podstawowej i gimnazjum wraz znauczycielami prowadzonym przez poczty sztandarowe ze sztandarami wróciliśmy doszkoły.

Do obchodów Św. Królowej Jadwigi, jakrokrocznie przygotowujemy się przez poznanie i zgłębienie wiedzy o Patronce nazajęciach z wychowawcą, atakże w różnych szkolnych sytuacjach. Na Dzień Patrona zaplanowaliśmy wykonanieprac plastycznych o Jadwidze, z wykorzystaniem wiedzy o jej życiu, działalnościi postawie. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum stworzyli ciekawe prace,ujmując postać Św. Królowej Jadwigi w różnych, charakterystycznych  dla niej okolicznościach życia. Te pracewyeksponowane zostały na wystawie, którą wszyscy mogli oglądać.

„Zaczarowany kwiat dobroci” – to tytułprzedstawienia, który był głównym punktem dnia. Zgromadzeni w szkole uczniowieszkoły podstawowej i gimnazjum, oddziału zerowego nauczyciele i rodzice, z przyjemnościąoglądali widowisko, poświęcone pięknej cesze – dobroci, które w przekorze udowadniałowyższość bycia dobrym dla drugiego człowieka, zmaganie się z egoizmem i pogarda wobec ludzii osiągnięcie szczęścia po przezwyciężeniu własnych złych skłonności. Dobro,troska o słabych, biednych, chorych, przekonanie o wyższości rozmowy,negocjacji nad zwadą, wojny – to cechy naszej Patronki.

W tym Dniu, całej społecznościszkolnej, prezentowaliśmy osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów, nietylko te szkolne. Wiersze i piosenki, które prezentowane były przez laureatkikonkursów uzupełniła prezentacja multimedialna, w której znalazła się większośćosiągnięć uczniów naszej szkoły. To był piękny Dzień, po raz kolejny przybliżyliśmysię do postaci Św. Królowej Jadwigi.

„ Żyj w zgodzie i czyńdobro” Jej przesłanie towarzyszyć będzie nam w naszym życiu”