Dzień Pluszowego Misia - 25.11.2016

Mały, duży, milutki z kokardką czy w kubraczku.
Każdy posiadabądź posiadał swojego pluszowego misia.

W dniu 25 listopada 2016 roku w naszym przedszkoluobchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci usłyszały historię właśnie takiego misia. Obejrzały przygotowanąprzez nauczycielkę prezentację multimedialną oraz podzieliły się ciekawostkamina temat pluszaków. Każde dziecko przedstawiło specjalnie na tą okazjęprzyniesionego z domu, własnego, ulubionego misia.

Przedszkolaki opowiadały też o ulubionych i znanych misiach,postaciach z książek, bajek telewizyjnych czy piosenek. Często są onebohaterami niezwykle lubianymi przez dzieci tak, jak między innymi KubuśPuchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi czy Gumisie. Wszyscy zgodzilisię z faktem, iż nie można sobie wyobrazić świata bez uroczego, łagodnegomisia.

Na koniec został rozstrzygnięty konkurs plastyczny,przeprowadzony przez nauczycielkę-bibliotekarkę  „MIŚ- JAKI JEST, KAŻDY WIDZI”. Dzieci biorąceudział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki.