DZIEŃ ŚW. PATRYKA W ZESPOLE SZKÓŁ W WÓLCE PODLEŚNEJ

18 marca 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej świętowali Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Uczniowie ubrali się tego dnia na zielono, a do swoich strojów przypięli koniczynki, będące symbolem tego kraju. Jak głosi legenda, św. Patryk, który nawrócił Irlandczyków na chrześcijaństwo, tłumaczył jedność Trójcy Świętej na przykładzie koniczyny.

Dzień rozpoczęliśmy od przybliżenia uczniom sylwetki św. Patryka, kultury oraz legend irlandzkich. Na przerwach słuchaliśmy irlandzkiej muzyki, zajadaliśmy się zielonymi babeczkami i poszukiwaliśmy „garnca złota”, ukrytego przez skrzata Leprechauna w naszej szkole. Było to zadanie niełatwe, gdyż  skrzat schował w naszej szkole szereg zagadkowych wskazówek w języku angielskim i aby trafić do skarbu, należało najpierw znaleźć je wszystkie! Zwyciężczyniami tej zabawy zostały Aleksandra Drzał i Milena Pietrzyk, uczennice klasy V, zapewniając tym samym zapas czekolady dla siebie i dla całej swojej klasy.  Chętni uczniowie z klas IV- III gimnazjum zmierzyli się z konkursem wiedzy na temat Irlandii. Zwycięzcami zostali chłopcy z klas IV a i IV b- Nataniel Ryznar oraz Artur Kot, którzy rozwiązali test konkursowy bezbłędnie! Serdecznie gratulujemy!

Dzień św. Patryka zawitał także do przedszkola. Dzieci dowiedziały się, gdzie leży Irlandia, kim był św. Patryk oraz poznały legendę o skrzatach- Leprechaunach, skrywających na końcu tęczy skarb w postaci garnca ze złotymi monetami. Dzieci obejrzały także bajki tematyczne w języku angielskim. Poznały związane z tematem słówka i zmierzyły się z zadaniami Leprechauna - musiały zatańczyć specjalny skrzaci taniec i zaśpiewać skrzacią piosenkę, pokolorować tęczę odpowiednimi kolorami,
a także rozwiązać trudne zagadki pozostawione przez skrzata. Wszystkie zadania udało się rozwiązać bezbłędnie, dzięki czemu dzieci otrzymały informację o miejscu ukrycia skarbu przez Leprechauna. W nagrodę za odnalezienie skarbu przedszkolaki dostały masę kolorowanek.

Wszyscy bawili się wyśmienicie i już nie mogą się doczekać przyszłego roku, kiedy to znów będziemy świętować Dzień Św. Patryka.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)