Dzień warzywno-owocowy październik 2016

ŚWIĘTO DYNI I OGÓRKA W PRZEDSZKOLU W WÓLCE PODLEŚNEJ

W ostatniąśrodę października, zgodnie z comiesięczną tradycją, świętowaliśmy dzieńwarzywno – owocowy. Tym razem w centrum uwagi znalazły się dynia i ogórek. Byłato kolejna okazja do promowania zdrowej żywności oraz uświadamiania koniecznościspożywania warzyw i owoców ze względu na ich wartości odżywcze.

Podczas zajęćprzedszkolaki zdobyły podstawową wiedzę na temat pochodzenia warzyw dyniowatychi ogórków oraz ich właściwości. Dzieci chętnieuczestniczyły w zajęciach. Rozmawiały o kształcie, walorach smakowych, zapachui potrawach jakie można wykonać z użyciem tych warzyw.

Tego dniaprzedszkolaki uczestniczyły również w licznych grach, konkursach i zabawachprzy muzyce. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły w rytm muzyki.

Był towspaniały dzień, który wzbogacił wiedzę dzieci na temat warzyw dyni i ogórka.