Dzień warzywno-owocowy w listopadzie

27listopada w naszym przedszkolu ponownie obchodziliśmy dzień warzywno – owocowy.Przedszkolaki tym razem zdobywały wiedzę na temat:

KALAREPYI BANANA.

Podczas zajęć dzieci dowiedziałysię skąd pochodzą omawiane warzywo i owoc, zapoznały się z ich właściwościamiodżywczymi. Rozmawiały o kształcie, zapachu i walorach smakowych kalarepki ibananów. Jak się okazało przedszkolaki doskonale znały smak kalarepy i bananów,które często i chętnie zjadają na stołówce przedszkolnej. Zaskoczeniemnatomiast był wygląd kalarepki – całego warzywa, która przygotowana przez paniekucharki do zjedzenia, ma zazwyczaj kształt zgrabnych słupków do chrupania :-).

Na zakończenie każda grupa wykonała pracę plastyczną –dzieci otrzymały kolorowanki z obrazkami i mogły je pokolorować dowolnie wybraną przez siebie techniką.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)