Dzień warzywno-owocowy w październiku

Wczwartek 25 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu dzień warzywno –owocowy. Przedszkolaki miały kolejną okazję do zdobywania  wiedzy na temat wybranych warzyw i owoców.

Tymrazem bawiliśmy się i uczyliśmy o KALAFIORZE I ŚLIWKACH.

Podczas zajęć dzieci dowiedziałysię skąd pochodzą omawiane warzywo i owoc, zapoznały się z ich właściwościamiodżywczymi. Rozmawiały o kształcie, zapachu i walorach smakowych kalafiora iśliwek a także o pysznych i zdrowych przetworach które możemy a nichprzygotować.

Przedszkolaki wykazałysię znaczną wiedzą na temat potraw jakie można z nich wykonać i opowiadały otych, które sami lubią najbardziej. Nie zabrakło oczywiście degustacji kalafiorka  – na surowo doschrupania oraz słodkich śliweczek na deser.

Na zakończenie każda grupa wykonała pracę plastyczną –dzieci otrzymały kolorowanki z obrazkami i mogły je pokolorować dowolnie wybraną przez siebie techniką.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)