DZIEŃ WARZYWNO-OWOCOWY W PRZEDSZKOLU

We wrześniu odbył się w naszymprzedszkolu, pierwszy w tym roku szkolnym dzień warzywno – owocowy. Dniwarzywno – owocowe są już tradycją w naszej placówce i podobnie jak w latachubiegłych, tak i w tym roku szkolnym, będą się odbywały cyklicznie – raz wmiesiącu. Podczas tych dni, przedszkolaki będą zdobywały wiedzę na tematwybranych warzyw i owoców.

Pierwsze spotkanie poświęcone było DYNIi JABŁKU.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały sięskąd pochodzą omawiane warzywo i owoc, zapoznały się z ich właściwościamiodżywczymi. Rozmawiały o kształcie, zapachu i walorach smakowych dyni i jabłka.

Przedszkolaki wykazały się znacznąwiedzą na temat potraw jakie można z nich wykonać i opowiadały o tych, któresami lubią jeść najbardziej. Nie zabrakło oczywiście degustacji jabłek oraz bardzosmacznych i zdrowych pestek dyni.

Na zakończenie każda grupa wykonałapracę plastyczną – dzieci otrzymały kolorowanki dyni ijabłka. Pokolorowały je dowolnie wybraną przez siebie techniką.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)