Dzień warzywno-owocowy we wrześniu

Wśrodę 26 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu pierwszy w tym rokuszkolnym dzień warzywno – owocowy. Dni warzywno – owocowe są już tradycją wnaszej placówce i podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku szkolnym, będąsię odbywały cyklicznie – raz w miesiącu. Podczas tych dni, przedszkolaki będązdobywały wiedzę na temat wybranych warzyw i owoców.

Pierwszespotkanie poświęcone było PIETRUSZCE i JABŁKU.

Podczas zajęć dzieci dowiedziałysię skąd pochodzą omawiane warzywo i owoc, zapoznały się z ich właściwościamiodżywczymi. Rozmawiały o kształcie, zapachu i walorach smakowych pietruszki ijabłka.

Przedszkolaki wykazałysię znaczną wiedzą na temat potraw jakie można z nich wykonać i opowiadały otych, które sami lubią jeść najbardziej. Nie zabrakło oczywiście degustacjijabłek i pietruszki korzeniowej – najsmaczniejszych naturalnie na surowo.

Na zakończenie każda grupa wykonała pracę plastyczną –dzieci otrzymały sylwety pietruszki i jabłka. Pokolorowały je dowolniewybraną przez siebie techniką.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)