Dzień warzywno-owocowy wrzesień 2016

DZIEŃWARZYWNO – OWOCOWY W PRZEDSZKOLU W WÓLCE PODLEŚNEJ

W środę 28 września,obchodziliśmy w naszym przedszkolu dzień warzywno – owocowy. Bohaterami dniabył pomidor i śliwka. Głównym celem naszego święta było zachęcanie dzieci dosięgania po zdrowe produkty oraz uświadomienie, jak ważną rolę odgrywają wcodziennej diecie każdego człowiek.

Z tej okazji wszystkie dzieciubrane były w kolorach fioletowo – czerwonych.  W trakcie zajęć przedszkolaki poszerzyły swojąwiedzę na temat walorów odżywczych warzyw i owoców. Dowiedziały się równieżwielu ciekawych informacji o pomidorach i śliwkach. Przedszkolaki brały udział w różnych konkursach, zawodach, śpiewałypiosenki i tańczyły w rytm granej muzyki. Największąjednak atrakcją była degustacja tych pysznych warzyw i owoców. Nasipodopieczni przyznali, że warzywa i owoce są smaczne i wartościowe.