DZIEŃ WIGILIJNY

Przed Świętami Bożego Narodzenia, w dniu18.12.2014r. przeżywaliśmy w naszej szkole Dzień Wigilijny.Punktem centralnym było wspólne spotkanie uczniów, nauczycieli iprzedstawicieli rodziców. Poprzedziły je spotkania opłatkowe przeżywane wzespołach klasowych.

W tę szczególną świąteczną atmosferęwprowadziły nas dzieci z oddziału 5,6-latków śpiewem i recytacją przypominająctradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Całości dopełniły jasełka w wykonaniuuczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Ich myślą przewodnią były słowa „Bezmiłości nie ma dobrego świata”. Przebiegały one niejako dwutorowo. Wydarzeniasprzed ponad dwóch tysięcy lat ukazane były z perspektywy człowieka XX – XXIwieku doświadczonego wieloma sytuacjami, w których to zło zdawało siędominować.

W tym kontekście słowa Maryizabrzmiały jak przesłanie i szczególne życzenia, nie tylko na czas świąteczny,ale na każdy zwykły dzień:

Weźcie miłość, która łaskawa jest, cierpliwa jest, niezazdrości, nie unosi się

pychą, nie pamięta złego, nigdy nie ustaje, bez którejnie ma dobrego świata.

DZIEŃ WIGILIJNY 2014

Album ze zdjęciami Google+ - „DZIEŃ WIGILIJNY 2014”