Dzień Wigilijny 2015

Przed Świętami BożegoNarodzenia, w dniu 22.12.2015r. przeżywaliśmy w naszej szkole Dzień Wigilijny.Punktem centralnym było wspólne spotkanie uczniów, nauczycieli, rodziców, przedstawicieliorganizacji lokalnych, zaproszonych gości. Poprzedziły je spotkania opłatkoweprzeżywane wzespołach klasowych.

W tę szczególną świąteczną atmosferę wprowadziły nasdzieci z oddziału 5-latków śpiewem i recytacją przypominając tradycje izwyczaje bożonarodzeniowe. Całości dopełniły Jasełka w wykonaniu uczniów SP.

To opowieść o narodzinachSyna Bożego, który ponad dwa tysiące lat temu narodził się w Betlejem witanyprzez ubogich pasterzy i wielkich tego świata – Mędrców ze Wschodu. Opowieśćpełna ciepła i radości gdzie słowo przeplata śpiew kolęd i pastorałek przez„chór aniołów”, bo

Grudniowa piękna noc, z kolędą przyszła do nas.
Grudniowa piękna noc przez  ludzi wymarzona.
I wokół cały świat pierzynką otuliła, zmieniła w bajkę świat i
Gwiazdy zapaliła.

W grudniową cudną noc, staniemy przy stajence.
W grudniową cudną noc złączymy nasze ręce.
W grudniową dziwną noc, gwiazdami niebo świeci,
W grudniową dziwną noc przybyło Boże Dziecię.

Dzień Wigilijny 22.12.2015

Album ze zdjęciami Google+ - „Dzień Wigilijny 22.12.2015”