DZIEŃ WIGILIJNY 2017

„Raduj się o ludzkie plemię, przyszedłJezus już na ziemię.

W dziecka zjawił się osobie, w nędznejszopce On – Bóg-człowiek.

Więc czym prędzej pospieszajcie, chwałęswemu Bogu dajcie.

Złóżcie pokłon tej dziecinie, a nagrodawas nie minie...”

Słowa te wypowiedziane w trakcie przedstawieniajasełkowego stały się dla nas zachętą do wędrowania wraz z pasterzami i królamido stajenki betlejemskiej. Dzięki „młodym aktorom” mogliśmy się przenieść dowydarzeń sprzed prawie 2000 lat, przeżyć je na nowo.

Przedstawienie jasełkowe zgromadziło liczną widownię –uczniów , nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców. Było ono jednym zelementów Dnia Wigilijnego, który przeżywaliśmy w naszej szkole 21.12.2017r. Dopełnieniemtej świątecznej atmosfery były życzenia, które wszystkim zebranym złożyła PaniDyrektor oraz wychowankowie oddziału „0”, którzy śpiewająco zachęcili nas dotego, by odkryć niezwykłość tego dnia, który mimo, że grudniowy to jest bardzociepły. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, do którego zachęcili naswychowankowie świetlicy szkolnej.

Kolędowaniebyło również nieodłącznym elementem „wigilii klasowych”.