Dzień Wigilijny w przedszkolu

ŚwiętaBożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem bardzo lubiane przezdzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, uroczysty i wzruszający wieczór.
            Wpiątek 21.12.2018r., przedszkolaki, każdy w swojej grupie, zasiadły dowigilijnego stołu. Najpierw został odczytany fragment Ewangelii, następniewszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Potem wszyscywspólnie usiedli do stołu, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw:barszczu i pierogów.  Dzieci otrzymałyteż słodki poczęstunek.
            Następniewszystkie grupy przedszkolne obejrzały Jasełka przygotowane przez koleżanki ikolegów ze starszych klas. Spektakl ubogacały piękne tradycyjne kolędy wwykonaniu dzieci i wszystkich zebranych.
             Wspólnie spędzony czas był okazją doposzanowania i podtrzymywania polskiej tradycji i obyczajów związanych zeŚwiętem Bożego Narodzenia, podczas którego dzieci doświadczyły wielu przeżyć iemocji, które na długo pozostaną w ich pamięci.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)