Dzień Ziemi 2013

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi - każdego roku bardzo uroczyście obchodzony w naszej szkole. Podczas akademii, pod hasłem „Nie śmiećcie, nie trujcie, segregujcie!” zostały rozdane puchary, dyplomy i nagrody laureatom XVII Gminnego Konkursu Ekologicznego. Puchary dla zwycięskich szkół wręczała wraz z panią dyrektor Wiktorią Budzisz pani Irena Chmaj pracownik Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Gruntami Urzędu Gminy w Trzebownisku. Montaż słowno-muzyczny pt. „Piękna Ziemia” wzbogacony prezentacją multimedialną zaprezentowali uczniowie klasy VI, zaś „dzieci świetlicowe” przedstawiły „Jasia i Małgosię” w wersji ekologicznej.

Po części oficjalnej goście ze szkół z terenu gminy wraz ze swoimi nauczycielkami obejrzeli wystawę prac konkursowych, plakatów oraz banerów dotyczących segregacji śmieci. Miłym akcentem dnia było zasadzenie bratków na rabatkach przed szkołą przez członków kółka ekologicznego.
Nową inicjatywą, która pojawiła się w bieżącym roku, jest pisanie listów „Dla Ziemi”. W kwietniu uczniowie klas 0-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum pisali listy skierowane do dorosłych z prośbą o zwrócenie uwagi na działania mające na celu dbanie o naszą planetę Ziemię. Wszystkie zostały wyeksponowane na wystawce na korytarzu szkolnym. Najciekawszy został przesłany na konkurs zorganizowany przez Fundację „Arka”.