EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W dniach 24-28 września w naszejplacówce obchodziliśmy „Europejski Tydzień Sportu ”, promujący aktywność fizyczną izdrowy styl życia. By zachęcić dzieci do uprawiania sportu odwiedzili naswyjątkowi goście: sportowcy.

23 września odbyło się spotkanie zpanem Tomaszem Majka i panią Karoliną Daniel z Akademii Sztuki Capoeira wRzeszowie. Pan Tomasz wieloletni trener Capoeira, zapoznał dzieci ze specyfiką brazylijskiejsztuki walki, historią sportu, wyjaśnił skąd się wywodzi i że służysamoobronie. Dzieci poznały specjalne instrumenty na których gra się do ruchu,nauczyły się piosenki w języku portugalskim a także same mogły zagrać na instrumencieBerimbau. Chętne dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności akrobatyczne awszyscy nauczyli się podstawowego kroku w Capoeira: Ginga.

24 września przedszkolaki mogły bliżejzapoznać się ze sztuką walki z Kraju Kwitnącej Wiśni czyli Karate. Specjalnygość pan Patryk Niewczas – Czarny z Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie,przeprowadził zajęcia sportowe dla dzieci. Przedszkolaki podczas treningu brałyudział w zabawach ruchowych, poznały podstawowe ruchy ataku i obrony. Ta sztuka walki rozwija takie cechy jak stanowczość,opanowanie, koncentrację, umiejętność dążenia do celu, potrzebę przynależnoścido grupy czy pewność siebie. Trening karate wymagał również od przedszkolakówkoncentracji, a to jak wiadomo, pomaga dzieciom łatwiej przyswajać wiedzę.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)