GMINNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Dnia28.11.2018r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs PiosenkiObcojęzycznej. Celemkonkursu była popularyzacja nauki języków obcych, rozwijanieumiejętności wokalnych wśród uczniów oraz integracjaspołeczności lokalnej poprzez wspólną zabawę, kształtowanieumiejętności współzawodnictwa, nawiązanie współpracymiędzyszkolnej oraz promocja alternatywnych form spędzania wolnegoczasu.

Dokonkursu przystąpiło 18 uczestników z prawie wszystkich szkół zterenu gminy Trzebownisko.

Uczestnicyreprezentowali: ZS w Stobiernej 1, ZS w Stobiernej 2, ZS w Jasionce,ZS w Trzebownisku, ZS w Łukawcu, ZS w Łące oraz ZS w WólcePodleśnej.

Konkursoceniany był przez trzyosobowe jury w składzie:

1.p.JoannaMikołajczyk-nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego

2.p.TomaszPiwowar– nauczyciel muzyki

3.p.Anna Mitał- nauczyciel nauczania zintegrowanego oraz opiekun kołateatralnego.

Juryoceniało poprawność językową, walory głosowe, interpretacjęutworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs poprowadziłauczennica klasy VII- Sylwia Małecka. O oprawę muzyczną zadbaliuczniowie klasy VIII oraz IIIG – Damian Ciosek i Jakub Piekło.

Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz klasyVII-IIIG. Podczasobrad jurorów ,uczestnicy wspólnie z opiekunami zostali zaproszenina słodki poczęstunek.

Zkażdej kategorii wiekowej zostało wyłonionych po 3 finalistów.

Wpierwszej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

Imiejsce zajęła - Wanesa Surman z ZS w Stobiernej 1

IImiejsce zajęła – Aleksandra Drzał z ZS w Wólce Podleśnej

IIImiejsce zajęła –Weronika Pękala z ZS w Jasionce

MilenaWołos z ZS w Łukawcu

Wyróżnieniezdobyły: Oliwia Pikor z ZS w Łukawcu oraz Maja Bańkowska z ZS wTrzebownisku

Wdrugiej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

Imiejsce zajęła –Julia Bal z ZS w Stobiernej 1

IImiejsce zajęła – Anna Świątek z ZS w Trzebownisku

IIImiejsce zajął –Adrian Bojda z ZS w Łukawcu

Wyróżnienieotrzymała: Patrycja Lech z ZS w Wólce Podleśnej.

Wszyscyuczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa, a zwycięzcyatrakcyjne nagrody .

Organizatorzy:Edyta Purcha, Joanna Mikołajczyk, Elwira Fabińska

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)