Gminny Konkurs Plastyczny "Wiosna"

Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Wiosna wogrodzie i na łące”

25 kwietnia 2013r. w naszym przedszkolu odbyłosię rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Wiosna w ogrodzie i nałące” skierowanego do dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat.

Celemuczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: wzbogacenie wiedzy izainteresowanie dzieci na temat tego, co dzieje się w przyrodzie wiosną – w ogrodzie i na łące, wyrażanie za pomocą działańplastycznych własnych obserwacji i wiedzy o świecie przyrodniczym, rozwijanieindywidualnych uzdolnień dzieci, rozwijanie wyobraźni
i pomysłowości oraz uwrażliwianie dzieci na piękno środowiska przyrodniczego.

Technikawykonania prac plastycznych była dowolna. Na konkurs nadesłano 44 prace.Wszystkie  były bardzo ciekawe,oryginalne i wykonane zgodnie z tematyką. Wytypowanie zwycięzców było niezwykletrudnym zadaniem dla jury konkursu w składzie: Pani Elżbieta Orłoś –przewodnicząca jury, Panie: Żaneta Telbyło i Grażyna Wolanik.

Wśród laureatów z naszego przedszkolaznaleźli się:

Kategoria: 3 - latki
II miejsce: Kinga Ostrowska

Oliwia Obara - wyróżnienie

Kategoria: 4- 5- latki

I miejsce: OliwiaJakubowska

Dominika Stec - wyróżnienie

Kategoria: 6 - latki

I miejsce: WiktoriaTomasik

Katarzyna Pietraszek - wyróżnienie

W przygotowanie prac plastycznychdzieci przedszkolne włożyły dużo wysiłku, trudu i serca. Wiedząc jak ważne jestdla dzieci docenianie ich trudu, laureaci konkursu uhonorowani zostaliimiennymi dyplomami oraz pięknymi upominkami.

Kolorowe i pełne fantazji wytworyuczestników konkursu można było obejrzeć na wystawie pokonkursowejzorganizowanej w holu Publicznego Przedszkola w Wólce Podleśnej w dniach od 25kwietnia do 31 maja.