Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej

GMINNY PRZEGLĄDPIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
 „PIOSENKA Z PRZYRODĄ W TLE”

W bieżącym roku w naszym przedszkolu  po raz pierwszy został zorganizowany Gminny PrzeglądPiosenki Przedszkolnej.  Przystąpiło doniego 14 solistów z 4 przedszkoli z terenu Gminy Trzebownisko.

W dniu konkursu, 18 maja, w świetlicyszkolnej zebrały się wszystkie dzieci z naszego przedszkola oraz dziecizgłoszone do przeglądu, które przybyły pod opieką rodziców, dziadków -wszystkim towarzyszyły panie wychowawczynie z przedszkoli. Zebranych, ciepłoprzywitała Dyrektor Zespołu Szkół Pani Wiktoria Budzisz, a następnie dzieci znajstarszych grup naszego przedszkola zaprezentowały program słowno-muzyczny tematyczniezwiązany z wiosną.

W kolejnej części spotkania swojeumiejętności wokalne prezentowali uczestnicy przeglądu. Każdy  zaśpiewał inną piosenkę. Pomimo licznezgromadzonej widowni, młodego wieku wykonawców, dzieci nie były stremowane.Śpiewały pewnie, z wykorzystaniem rekwizytów, a niektóre  nawet ruchu scenicznego. Publiczność każdy występ nagradzała gromkimi brawami.W przerwie młodzi artyści zostali zaproszeni na poczęstunek, zaś  powołane Jury wyłoniło szczególniewyróżniające się wykonania w każdej kategorii.

Były to:
1) w kategorii 3 – latków: Nikodem Bury z przedszkola w Wólce Podleśnej,

2) w kategorii 4 - latków: Maja Giereś z przedszkola w WólcePodleśnej,

3) w kategorii 5 - latków: Michalina Cieśla z  przedszkola w Trzebownisku,

4) w kategorii 6 - latków: Patrycja Czekajska z  przedszkola w Łukawcu.

Każdy z uczestników przeglądu nazakończenie otrzymał pamiątkowy dyplom  i upominek, natomiast  wyróżnionym  dzieciom zostały wręczone – „MuzyczneStatuetki”.

Wszystkim gorąco gratulujemy!  Był to szczególny dzień dla naszegoprzedszkola.