GRUPA 5,6-LATKÓW „GUMISIE” 09.04.2020r. (CZWARTEK) „KOSZYCZEK DOBRYCH ŻYCZEŃ”

Zabawa „Ciepło, zimno”, pod hasłem: Szukamypisanek.

Do tejzabawy potrzebne będzie jajko ugotowane na twardo.

Jednodziecko szuka jajka ugotowanego na twardo, które zostało ukryte w pokoju. Innedziecko naprowadza szukającego na ukryty przedmiot, stosując określenia:ciepło, cieplej, najcieplej, gorąco, zimno, zimno, najzimniej.

Zabawa ruchowa przy muzyce Modesta Musorgskiego„Taniec kurcząt w skorupkach”.

Zachęcam dozabawy przy muzyce. Dzieci zamieniają się w kurczątka, które przy nagraniumuzyki wykluwają się
z jajek i wyruszają zwiedzać świat. Dzieci ruchami ciała,mimiką i gestem najpierw naśladują kurczątka zwinięte
w jajeczku, następniewolno zaczynają się poruszać, prostują się, wyciągają łapki i głowy – wykluwająsię
ze skorupek. Potem wyruszają w drogę, która prowadzi pod górę. Idąc kołysząsię na boki. Następnie turlają się
z górki i trafiają do kurnika, gdzie czekana nie mama kwoka z pysznym śniadaniem.

Link donagrania:

Ćwiczenia w karcie pracy.

Przedszkolaki!Jeśli macie siłę, wykonajcie ćwiczenie w karcie pracy, cz. 3, s. 73. Rysujciepo śladach rysunków drugich połówek pisanek. Następnie po prawej stronie karty narysujcietakie same pisanki, jakie są po lewej stronie.

Zagadki słowne „Wielkanoc”.

Posłuchajcieteraz zagadek, spróbujcie je odgadnąć.

Długie uszy,szare futro, trochę jest nieśmiały i z ogonkiem, jak pomponik, cały dzieńpo lesie goni…(zajączek)

Co niesiemydo kościoła tydzień przed świętami?
Wiedzą o tym chyba wszyscy, chroni nasprzed chorobami…(palma)

Ma skorupkętak jak orzech, ale bardzo, bardzo cienką.
Na śniadanie
zjeść jemożesz, raz na twardo, raz na miękko…(jajko)

Co to jest?Kolorowe, malowane i kraszone, i pisane, na Wielkanoc darowane…(pisanki)

Kiedyśnieżek prószy, kiedy słonko świeci, on chodzi w kożuszku i zimą i w lecie…(baranek)

Gdy goweźmiesz za uszy, zaraz wszystko nosi, ma wiklinowy brzuszek i nazywasię…(koszyk)

Żółciutkie,puchate, w koszu siedzą same, głośno krzyczą: pi, pi, czekając namamę…(kurczątka)

Wykonanie pracy „Koszyczek wielkanocny”.

Zachęcam dowykonania koszyczka wielkanocnego na podstawie filmu edukacyjnego „Jak zrobićkoszyczek wielkanocny z wytłoczki?”

Link do filmu:

Zabawy na świeżym powietrzu.

Kochani jestpiękna pogoda. Zachęcam do zabaw ruchowych z całą rodziną na świeżym powietrzu.

Zabawaruchowa z wykorzystaniem rymowanki (według Małgorzaty Markowskiej).
Dziecistańcie przed rodzicem i ćwiczcie pod dyktando wypowiadanej przez niegorymowanki.

Ręce w przód,

ręce w górę,

i podskokiem aż pod chmurę.

Ręce w dół,

ręce w bok,

nogi wykonują skok.

Wszyscy ćwiczą bez wyjątku,

zaczynamy od początku.

(Dzieci wykonują skok obunóż
w miejscu).

(Dzieci maszerują w miejscu).

Zabawa „Rób to co ja”.

Super zabawadla całej rodziny na podwórku. Biegajcie swobodnie po wskazanym miejscu wogrodzie. Na sygnał grzechotki – zatrzymajcie się, stańcie przodem do rodzica ipowtarzajcie zaproponowane przez niego ruchy, ćwiczenia kształtujące w trzechpłaszczyznach ciała: strzałkowej – skłony w przód i w tył, czołowej – skłonyboczne, poprzecznej – skręty w prawą i w lewą stronę. W przerwach międzyćwiczeniami swobodnie biegajcie
po ogrodzie.

Ćwiczenia w karcie pracy.

Zachęcam dowykonania ćwiczeń w karcie pracy, cz. 3, s. 74, 75. Przedstawcie sytuacjeznajdujące się
na obrazkach za pomocą liczmanów (np.: klocki). Ułóżcie zdania.Następnie zaznaczcie kropkami lub
liczbami kolejność zdarzeń w historyjce.Dokończcie rysować kurczątka według wzoru.

„Zygzak” – nauka tańca.

Zachęcam donauki tańca na podstawie filmu edukacyjnego „Taniec zygzak – wygibasy z naszejklasy”.

Link do filmu:

Kochanedzieci!!! Zachęcam do utrwalenia figur geometrycznych na podstawie piosenki„Piosenka o figurach”.

Link dopiosenki: