II PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI KSIĘDZA JANA KALINKI

9 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył się II PrzeglądTwórczości ks. Jana Kalinki. Celem tego spotkania było propagowanie poezji  pierwszego proboszcza parafii w WólcePodleśnej, uwrażliwianie na piękno języka , zachęcanie do refleksji  nad życiem. Tego dnia do naszej szkołyprzybyło wielu znamienitych gości - J.E.Ks.Biskup Edward Białogłowski, Ks.proboszcz parafii w Wólce Podleśnej- Waldemar Dopart ,  Ks. proboszcz parafii w Stobiernej - JózefPasiak, zastępca wójta gminy Trzebownisko P.Lesław Kuźniar, dyrektorzy wszystkichszkół  z terenu naszej gminy orazrodzice.

Tym razem  recytacja wierszy księdza Jana odbyła się wzaaranżowanym specjalnie na tę okazję jesiennym parku. Współtwórcami przeglądubyli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, a także reprezentancigimnazjów  z Jasionki, Nowej Wsi,Trzebowniska, Łąki oraz Stobiernej nr2.

Uroczystośćrozpoczął  występ Nikodema Dyrkacza-ucznia klasy IV SP , który zagrał na trąbce niezwykle przejmującą i wzruszającągóralską melodię. Później publiczność  obejrzała prezentację multimedialną  o życiu i twórczości ks.J.Kalinki. Recytacjejego wierszy w wykonaniu uczniów i nauczycieli były przeplatane  poezjąśpiewaną  zaprezentowana przez  uczennice naszej szkoły- Oliwię Koszulińską,Martynę  Jakubowską, Małgorzatę Lech iKlaudię Kokoszkę. Na zakończenie spotkania publiczność wysłuchała koncertu wwykonaniu artystów , którzy przybyli specjalnie na naszą uroczystość- RenatyKątnik i Dariusza Kosaka. W repertuarze tego duetu znalazły się utworypodkarpackich poetów, m.in. Ludmiły Pietruszkowej czy Wiesława Zielińskiegozaaranżowane przez rzeszowskiego kompozytora Andrzeja Paśkiewicza.

Na koniecspotkania kilka słów do zebranych skierował J.E.Ks.Biskup, w  których podziękował za przygotowanie przeglądu poezji księdza Jana  Kalinki oraz piękne recytacje jegowierszy   nie tylko uwrażliwiających  na piękno ojczystego języka , ale takżezachęcających  do refleksji nad sensemnaszego życia.

II Przegląd Twórczościks. Jana Kalinki oficjalnie zakończyła P. dyrektor Wiktoria Budzisz , którawyraziła wdzięczność  wszystkim gościom  za przybycie do naszej szkoły i zaprosiła nakolejne spotkanie.

II Przegląd Twórczości Księdza Jana Kalinki

Album ze zdjęciami Google+ - „II Przegląd Twórczości Księdza Jana Kalinki”