Jasełka 2012

W dniu20.12.2012 przeżywaliśmy w naszej szkole Dzień Wigilijny - „dzień  bardzo ciepły choć grudniowy” – jakprzekonywały nas dzieci z grupy sześciolatków.

I tak było rzeczywiście. W toku zajęć znalazło się miejsce na wspólneklasowe „wigilie”, łamanie się opłatkiem, życzenia.

Punktem kulminacyjnym wydarzeńtego dnia było przedstawienie pt. „Wiary moc, nadziei blask” przygotowane przezczłonków i sympatyków SKC. Oczywiście, jak przystało na tradycyjnejasełka,  na scenie mogliśmy spotkaćpasterzy, mędrców, aniołów, świętego Józefa zatroskanego o Jezusa, i JegoMatkę,  pełną pokory wobec planów BożychMaryję. Nie obyło się bez zamieszania jakie swym pojawieniem się wywołałydiabły, ale czy nie o to im chodzi w naszym codziennym życiu?

Istotne jest jak my postąpimywobec ich podszeptów – czy zwycięży zniechęcenie, trudności, czy pełna ufnościnadzieja. Lecz nawet gdy „w sercu swym nosisz tylko lód. ten jeden raz, uwierzw prawdy cud; gdy podniesiesz wzrok, nagle pojmiesz że dziś wszystkim z nas "Bóg narodzi się.”

Wigilia szkolna - 20 grudnia 2012

Album ze zdjęciami Google+ - „Wigilia szkolna - 20 grudnia 2012”