Kangur Matematyczny 2013

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur Matematyczny".

Udział mogą wziąć uczniowie od II klasy SP do II gimnazjum włącznie.

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele matematyki - pani mgr Justyna Kus oraz pani mgr Katarzyna Piotrowska do poniedziałku 28 stycznia 2013.
Konkurs odbędzie się 21 marca 2013 r.

Opłata za udział wynosi 8 złotych. Każy uczestnik otrzyma "nagrodę dla każdego".

Konkurs odbywa się w sześciu grupach wiekowych:

kategoria ŻACZEK dla klas 2 szkół podstawowych,
kategoria MALUCH dla klas 3 i 4 szkół podstawowych,
kategoria BENIAMIN dla klas 5 i 6 szkół podstawowych,
kategoria KADET dla klas I i II gimnazjów,
kategoria JUNIOR dla klas III gimnazjum i I liceów i techników oraz I, II i III zasadniczych szkół zawodowych.

Zawody mają charakter jednorazowego testu (bez żadnych eliminacji wstępnych) trwającego 75 minut, poza częścią organizacyjną. Uczeń rozwiązuje test w swojej szkole pod nadzorem nauczyciela - opiekuna konkursu. Uczestnik konkursu rozwiązuje zadania samodzielnie i przed zebraniem przez nauczyciela wszystkich kart odpowiedzi nie udostępnia rozwiązań innym osobom.Niedozwolone jest korzystanie z kalkulatorów i technicznych środków łączności.Każdy test składa się z pytań o trzech stopniach trudności (w kategorii ŻACZEK 3 razy po 7 zadań, MALUCH 3 razy po 8 zadań, w pozostałych kategoriach 3 razy po 10 zadań). Zasady punktacji są następujące:

za poprawną odpowiedź na każde z pytań I części można otrzymać po 3 punkty,
z II części - po 4 punkty,
z III części - po 5 punktów,
za każdą błędną odpowiedź traci się 25 % punktów przewidzianych dla danego zadania,
w przypadku braku odpowiedzi przyznaje się 0 punktów.
"na starcie" uczeń otrzymuje 25% wszystkich punktów możliwych do zdobycia za rozwiązanie zadań (tzn. ŻACZEK - 21 punktów, MALUCH - 24 punkty, pozostałe kategorie - 30 punktów). Maksymalnie może więc otrzymać: w kategorii ŻACZEK - 105 punktów, MALUCH - 120 punktów a w pozostałych - 150 punktów.

Przydatne linki: