"KATYŃ-GOLGOTA WSCHODU"

4 kwietnia2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście wspomnienie tragicznychwydarzeń z kwietnia z 1941 roku, kiedy to Rosjanie rozstrzelali w Katyniu kwiatpolskiej inteligencji.
            Hasło przewodnie inscenizacjiprzygotowanej przez uczniów klasy I i II gimnazjum brzmiało:
,,Prawdy nie można rozstrzelać”. Ukazane w przedstawieniu wydarzenia toczyłysię równorzędnie w dwóch miejscach – w warszawskim mieszkaniu, w którym napowrót męża i ojca czekały żona z córką oraz w obozie jenieckim w Katyniu,gdzie oficerowie polscy pisali listy do swoich rodzin. Występ aktorów zostałwzbogacony prezentacją multimedialną o przebiegu egzekucji z roku 1941. Zaprezentowaneprzez gimnazjalistów scenki przeplatane były śpiewem szkolnego chórku. Naszczególną uwagę zasługuje scenografia przedstawienia , dzięki której uczniowiemogli poczuć atmosferę tamtych czasów. Niezwykle wymowne było także wkontekście wspominanych wydarzeń wykonanie pieśni pt. „Ostatni list” przezAleksandrę Małecką.

Po akademii przedstawiciele wszystkich klaszapalili znicze i odmówili modlitwę za ofiary zbrodni katyńskiej przy dębiepamięci posadzonym przed budynkiem szkoły.

"KATYŃ-GOLGOTA WSCHODU"

Album ze zdjęciami Google+ - „"KATYŃ-GOLGOTA WSCHODU"”