Konkursy z informatyki

Wszystkich chętnych uczniów zachęcam do udziału w konkursach z informatyki i fizyki - K. Piotrowska.

Szczegóły:

1) Międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży - "Baltie 2013"

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i będzie rozgrywany w 4 kategoriach:
A - klasy 1-3 szkoły podstawowej,
B - klasy 4-6 szkoły podstawowej,
C - klasy 1-3 gimnazjum,
D - klasy 1-3 szkoły ponadgimnazjalnej.

Konkurs ma etapy: szkolny, powiatowy, wojewódzki, ogólnopolski i międzynarodowy.

Zapisy do konkursu już rozpoczęły się, a szkolny etap kończy się 31 stycznia 2013 r.
Wszystkie szczegóły oraz Regulamin konkursu znajduje się na stronie konkursów:
www.baltie.net - konkurs "Baltie 2013".

2)
Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny Astrolabium

Konkurs jest skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz pierwszych i drugich klas liceum. Uczestnicy będą rywalizować w swoich grupach wiekowych.
Astronomia jest dla wszystkich. Przecież każdy patrzy w gwiazdy, każdy zauważa, kiedy Księżyc jest w pełni.
Wielu chciałoby poznać zjawiska astronomiczne bliżej. Chociaż to trudna dziedzina, warto się z nią zmierzyć, bo jest pasjonująca.

Zmagania uczniów będą dwustopniowe.

Pierwszy etap polegać będzie na wykonaniu w szkole lub w domu doświadczeń, szczegółowo opisanych przez organizatorów.
Ciekawostką jest fakt, że wszystkie te eksperymenty będzie można przeprowadzić za pomocą materiałów i przedmiotów powszechnie dostępnych.
W drugim etapie czeka uczniów test, w którym około 30–40% zadań będzie dotyczyło zagadnień związanych z przeprowadzonymi doświadczeniami.
Opisy doświadczeń zostaną udostępnione na stronie organizatora konkursu około 25 stycznia 2013 roku, natomiast 22 marca o godzinie 9.00 odbędzie się wspólny test kończący zmagania.
Konkurs będzie przebiegał symultanicznie we wszystkich szkołach, których uczniowie zostaną do niego zgłoszeni.

Więcej informacji można uzyskać na stronie
www.astrolabium.edu.pl

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 stycznia 2013 roku pod adresem strony internetowej konkursu.
Opłata konkursowa za udział jednego ucznia wynosi 6 zł.