Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia na całym Świecieobchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole z tej okazji, wdniu 29 kwietnia 2015 roku zorganizowaliśmy uroczysty apel, na którym zostałrozstrzygnięty Gminny Konkurs Ekologiczny. Obchody Dnia Ziemi i Konkurs miałyten sam bardzo aktualny temat – „Zmieniamy nawyki – dbamy o klimat”. W święcieZiemi, oprócz uczniów i wychowanków naszej szkoły, wzięli udział znamienicigoście- Wójt Gminy Trzebownisko Pan Lesław Kuźniar, nauczyciele i uczniowielaureaci konkursu ze szkół podstawowych i gimnazjów działających na terenienaszej gminy.

Po wręczeniu przez Pana Wójta,pucharów i nagród dla zwycięzców Konkursu, uczniowie klasy pierwszej i piątejszkoły podstawowej oraz chór szkoły uczyli, w przygotowanym programie, jak idlaczego należy segregować odpady, jak postępować by nie powstawała dziuraozonowa. Występy dzieci zostały nagrodzone brawami, przez oglądających program.

Z Dniem Ziemi połączyła się akcja ,jaką w kwietniu 2015 roku po raz kolejny, podjęli uczniowie szkoły podstawoweji gimnazjum oraz oddziału zerowego, tj. „Dzieci piszą listy dla Ziemi”. Celemtej akcji jest skierowanie próśb do dorosłych o zwrócenie ich uwagi nadziałania mające na celu dbanie o naszą planetę – Ziemię. W tym roku  podjęli temat dokonywania rozsądnych zakupów isegregacji odpadów. Wystawę listów zorganizowaliśmy na tablicach szkolnegokorytarza, a najładniejszy list dla Ziemi, został wysłany na konkurszorganizowany przez Fundację Arka.