MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

W tym roku hasłem przewodnim jest:

“Razem dla klimatu”

Dzień Ziemi jest największym obchodzonym na świecie świętem ekologicznym. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.

W naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny, podczas którego uczniowie przygotują plakaty na temat “ Chrońmy naszą planetę”. Wystawa prac zostanie zaprezentowana na korytarzu szkolnym, zaś wyniki i zdjęcia  będą umieszczone na stronie internetowej.

Członkowie Koła Przyrodniczego wezmą udział w warsztatach online “Razem dla klimatu”organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie pt. “Odpowiedzialna moda” oraz “Dlaczego tańczę w lesie ? O dobrostanie i więzi z naturą”.

Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę ekologiczną  w Konkursie Ogólnopolskim “EDI - PANDA”.

Sylwia Kozdroń,

Dariusz Czyjt,