Muzykanci z Bremy - 8.12.2015

Dnia 08 grudnia 2015 r.w naszym przedszkolu gościł teatrzyk z przedstawieniem „Muzykanci z Bremy”. Został onzaprezentowany przez artystów z teatru   ART-RE z Krakowa. Na przedstawienie przybyli uczniowie z klas I-III orazdzieci z przedszkola.

Aktorzy bardzo szybkonawiązali kontakt z dziećmi, poprzez wspólną zabawę, śpiewy,  a także rozmowę. Mali widzowie chętniezgłaszali się i wykonywali polecenia artystów. Wszyscy przyglądali się przygodomposzczególnym zwierząt  (osła, psa, kota,koguta), które porzucone przez ludzi postanowiły wybrać się do Bremy i tamzostać muzykantami. Dużym przeżyciem dla dzieci okazała akcja, która dotyczyłapozbycia się zbójców z samotnej chaty, jaka znajdowała się w drodze doBremy. Każdy uważnie patrzył jak poszczególne zwierzątka spinały się na swojegrzbiety, po czym głośno wołając hucznie przegoniły zbójców.

Na zakończenie aktorzy uświadomilidzieciom o potrzebie pomagania innym oraz o tym, że zawsze udzielona drugiemupomoc do nas powraca.

Teatrzyk "Muzykanci z Bremy" - 8.12.2015

Album ze zdjęciami Google+ - „Teatrzyk "Muzykanci z Bremy" - 8.12.2015”