NARODOWE CZYTANIE 2018 - "PRZEDWIOŚNIE" STEFANA ŻEROMSKIEGO

W naszym Zespole Szkół już po razsiódmy spotkaliśmy się na Narodowym Czytaniu. Po zeszłorocznej lekturze„Wesela” Stanisława Wyspiańskiego,  przyszedłczas na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Inicjatywę Narodowego Czytaniazapoczątkował w 2012 roku ówczesny prezydent Bronisław Komorowski. Wówczasoddaliśmy się lekturze „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. I tak rok w rokspotykamy się – dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy administracyjniszkoły na czytaniu dzieł literatury polskiej, dzieł opiewających dziejehistorii polskiej, szerzącej patriotyzm i pamięć o tradycjach i obyczajachnaszego kraju.

Warto nadmienić, że rok 2018 jestrokiem szczególnym, ponieważ będziemy obchodzić 100-lecie odzyskanianiepodległości. Dlatego też w naszej szkole począwszy od maja 2018 roku czytanesą również 44 teksty Antologii Niepodległościowej, które zaproponowałaPrezydencka Para.

Dzieci z klas I-IV również dołączyły do akcji Narodowe Czytanie.Nauczyciele wraz z wybranymi uczniami przeczytali dzieciom wybrane legendy.Przypomnieliśmy sobie historię Warsa i Sawy oraz dzieje Lecha, Czecha i Rusa.Wszyscy mamy nadzieję, że w następnym roku również będziemy uczestniczyć wznanej akcji.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)